Назад
img

Посвідчення водія

від 1490 грн
від 1 робочого дня
Ви також можете замовити консультацію за телефонами або месенджерами:

ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ – документ, виданий компетентними органами держави, що дає особі право на керування транспортним засобом відповідної категорії. Посвідчення водія в Україні видається двох зразків: національне посвідчення водія та міжнародне посвідчення водія.

НАЦІОНАЛЬНЕ ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ видається у вигляді пластикової картки рожево-блакитного кольору, яка крім персональних даних водія містить також інформацію щодо:

- дати видачі та закінчення строку дії водійського посвідчення

- запису в Державному демографічному реєстрі (для осіб, що мають айді картку)

- відкриті категорії транспортних засобів та дати їх відкриття

Зараз також вноситься до водійського посвідчення інформація про групу крові та вид коробки передач, на якій особа здавала іспит на право керування (автоматична чи механічна). Національне водійське посвідчення вперше видається строком на 2 роки, в подальшому Ви можете отримати посвідчення водія на 30 років.

МІЖНАРОДНЕ ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ видається у формі книжечки на підставі Міжнародної конвенції про дорожній рух і є додатком до національного водійського посвідчення і по своїй суті є перекладом національного водійського посвідчення українською, російською, англійською, іспанською, німецькою та французькою мовами (кожній мові виділено окрему сторінку посвідчення-книжки).

ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ ВОДІЙСЬКОГО ПОСВІДЧЕННЯ

Отримати водійське посвідчення вперше може громадянин України, іноземець чи особа без громадянства, що досягли 18-річного віку (з 16 років для мотоциклів та мопедів, для категорій ВЕ та СЕ – 19 річного, для категорій D та Т – 21-річного віку), пройшли професійну підготовку в автошколі, про що отримали відповідне свідоцтво (електронне свідоцтво) та склали іспити на право керуванням транспортним засобом (теоретичний та практичний). Варто зазначити, що не всі сервісні центри мають змогу приймати практичні та теоретичні іспити, відповідно отримати перше водійське посвідчення можна не всюди. При цьому Ви не залежите від зареєстрованого місця проживання при виборі сервісного центру, де будете отримувати водійське посвідчення. Іспит теоретичний складається українською мовою, відповідно іноземці та особи без громадянства можуть стикатися з певними труднощами. Теоретичний іспит на право керування транспортними засобами можна «перездати» у разі нездачі не раніше ніж через 5 днів без обмеження кількості перездач. Практичний іспит здається в тому ж сервісному центрі, де і теоретичний, перенесення не допускається (виключення дозволені на період дії військового стану). Після закінчення автошколи особа має звернутись до сервісного центру для здачі іспитів протягом 2х років. Перше водійське посвідчення видається на 2 роки з правом його обміну на 30-річне по закінченню терміну. Без іспитів проводиться обмін посвідчення у разі, якщо особа мала не більше 2х адміністративних правопорушень у сфері дорожнього руху. Якщо порушень було більше – доведеться повторно здавати іспити.

ДЕЯКІ НЮАНСИ ОФОРМЛЕННЯ ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ

Отримати посвідчення водія вперше, зробити обмін водійського посвідчення чи відновити втрачене посвідчення водія можливо лише особам, що мають реєстрацію місця проживання. Тобто громадяни України, що «не прописані» чи «виписані», а також іноземці, які не мають в Україні посвідки на проживання, а відповідно не мають і реєстрації в Україні отримати водійське посвідчення не можуть.

Особа також не може отримати, обміняти чи відновити водійське посвідчення у разі наявності в неї обмеження на право керування транспортним засобом, яке накладається виконавчою службою, як спосіб забезпечення виконання зобов’язання. До моменту закриття виконавчого провадження отримати посвідчення водія така особа не має права. Те ж саме, стосується і осіб, які були винуватцями ДТП за статтями, що передбачаються позбавлення водійського посвідчення, як санкцію (у разі якщо вину не доведено, необхідно надати постанову суду, у разі позбавлення права керування за ст. 130  КУпАП – чекати закінчення терміну позбавлення).

МІЖНАРОДНЕ ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ

В першу чергу, якщо Ви керуєте автомобілем лише на території України, отримувати міжнародне посвідчення водія Вам не потрібно. Якщо ж Ви плануєте керувати автомобілем за кордоном, обов’язково впевніться, яке посвідчення водія діє в країні Вашого призначення – українське національне чи міжнародне. Чи потрібно Вам отримати міжнародне водійське посвідчення Ви можете за допомогою нашого онлайн-ресурсу вгорі цієї сторінки просто вибравши країну призначення. Варто відмітити, що міжнародне посвідчення водія є лише додатком до національного, тому подорожуючи, не забувайте взяти обидва документи. Також міжнародне водійське посвідчення видається лише до нового зразка національного посвідчення: блакитного чи блакитно-рожевого пластику. У випадку, якщо Ви власник посвідчення водія старого зразка (рожевий пластик, ламіноване посвідчення чи посвідчення-книжка часів СРСР) Вам потрібно спочатку зробити обмін водійського на новий зразок, а потім отримати до нього міжнародне посвідчення.

Також варто пам’ятати, що міжнародне посвідчення видається терміном на 3 роки, тому завчасно його оформлювати чи «про всяк випадок» теж не потрібно.

ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ ТА ПОСВІДЧЕННЯ INTERNATIONAL DRIVING GROUP - В ЧОМУ РІЗНИЦЯ

В Україні почастішали випадки отримання громадянами міжнародного посвідчення водія від INTERNATIONAL DRIVING GROUP, ніби-то міжнародної організації, яка має право видачі посвідчень водія міжнародного зразка на підставі національного посвідчення. INTERNATIONAL DRIVING GROUP є міжнародною компанією, зареєстрованою в США з розгалуженою системою «авторизованих» представництв по території країн СНД. При цьому американські сайти INTERNATIONAL DRIVING GROUP позиціонують свій «продукт» просто перекладом національного водійського посвідчення на 9 або 22 мови, тобто не називають документ «міжнародним посвідченням водія», а лише перекладом. Представники організації в Україні вже заявляють, що документ є саме «міжнародним посвідченням водія», що має юридичну силу. Компанії пропонують оформити посвідчення водія онлайн. Порядок отримання такого посвідчення аж надто простий: заповнити форму, прикріпити скан свого водійського посвідчення та фото, оплатити послугу і отримати міжнародне водійське посвідчення поштою. При цьому згідно законодавства України та міжнародної конвенції Про дорожній рух, визнати легітимною видачу такого водійського посвідчення навряд можна.

По-перше, дана міжнародна організація не визнана офіційними органами України, як суб’єкт видачі міжнародного посвідчення водія.

По-друге, компанія зазначає, що це всього лише переклад національного посвідчення, при цьому пропонує отримати міжнародне посвідчення на різні терміни: рік, три, п’ять і навіть на десять років. Однак конвенції про дорожній рух визначають, що міжнародне посвідчення не може бути видане більше ніж на 3 роки.

По-третє, міжнародне посвідчення водія, згідно конвенцій про дорожній рух видається виключно на підставі національного посвідчення водія, яке обов’язково перевіряється на його дійсність. При цьому перевірити дійсність посвідчення може лише державний орган, а не будь-яка юридична особа на підставі скан копії документу.

Загалом, підсумовуючи, в Україні не визнається міжнародне посвідчення від INTERNATIONAL DRIVING GROUP, легальне посвідчення водія видається виключно сервісним центром.

КЕРУВАННЯ АВТОМОБІЛЕМ ІНОЗЕМЦЯМИ

Іноземці та особи без громадянства мають право на керування транспортними засобами в Україні. Іноземець може при цьому використовувати українське посвідчення водія та своє національне посвідчення.

Іноземці, що тимчасово проживають в Україні, тобто ті, які мають тимчасову посвідку на проживання в Україні або перебувають в Україні по візі чи по безвізовому режиму легально можуть керувати автомобілем по своєму іноземному посвідченню водія (якщо воно має транслітерацію латинськими літерами), а також по міжнародному посвідченню водія. При цьому керувати автомобілем на підставі іноземного посвідчення особа має право доти, доки її перебування в Україні тимчасове та легальне (якщо це безвізовий режим перебування – 90 днів, якщо віза – на період дії візи, якщо посвідка на тимчасове проживання – протягом строку дії посвідки). Якщо ж іноземець отримав посвідку на постійне проживання в Україні, він має обов’язково протягом 60 днів після отримання посвідки на постіне проживання замінити іноземне посвідчення на українське або ж отримати українське посвідчення по процедурі первинного оформлення після закінчення автошколи. Будь-які штрафи патрульної поліції в період легального тимчасового перебування іноземця, що стосуються використання іноземного посвідчення, якщо воно відповідає вимогам,  є безпідставними.

Теж саме стосується і громадян України, що виїхали на постіне місце проживання за кордон. Такі громадяни можуть користуватись іноземним посвідчення в Україні доти, доки вони перебувають на постійному консульському обліку в посольстві України. У випадку повернення на постійне проживання в Україну, такі особи повинні отримати національне посвідчення водія.

Якщо в нашому матеріалі Ви не знайшли відповіді на своє запитання або хочете отримати більш детальну консультацію, юристи ЮО «ЕНВОЛТ» з радістю нададуть Вам всю інформацію!

Необхідні документи
ДОКУМЕНТИ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ ЗАМІНИ / ВІДНОВЛЕННЯ ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ
# Документ Надає клієнт Готуємо ми
1

Паспорт (посвідка на проживання)

Надає клієнт
2

 Ідентифікаційний код

Надає клієнт
3

Медична довідка

Готуємо ми
4

Старе посвідчення водія

Надає клієнт
5

Свідоцтво про шлюб /зміну імені

Надає клієнт
6

Фотокартка 3,5х4,5 (для медичної довідки)

Надає клієнт
7

Екзаменаційна картка водія (за наявності)

Надає клієнт
ДОКУМЕНТИ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ ОТРИМАННЯ МІЖНАРОДНОГО ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ
# Документ Надає клієнт Готуємо ми
1

Паспорт України

Надає клієнт
2

Закордонний паспорт

Надає клієнт
3

 Водійське посвідчення (нового зразка)

Готуємо ми
4

Фотокартка 3,5х4,5 (матова)

Надає клієнт

Вам також може знадобитись

img
Податкове право
Ідентифікаційний код
img
Персональні документи
Відновлення паспорта України
img
Персональні документи
Вклеювання фото до паспорта
img
Адміністративні консультації
Витяг про відсутність судимості
img
Адміністративні консультації
Апостиль на документи в Україні
img
Є що запитати?
Залиште свої контакти і ми вам допоможемо
img

Ми не обіцяємо те, чого не реально досягти.

Від нас Ви почуєте правду і лише правду