Назад
img

Відновлення паспорта України

від 7 робочих днів
Ви також можете замовити консультацію за телефонами або месенджерами:

Втрата паспорта громадянина України - подія небуденна, тому потребує негайного вирішення та особливої уваги кожного громадянина, який зіштовхнувся з цією проблемою.

Відкладати відновлення паспорта громадянина України не варто з наступних причин:
- паспорт України - основний документ, що посвідчує особи і в більшості юридичних впадків (відкриття рахунку в банку, оформлення пенсії чи допомоги, оформлення паспорта дитині чи навіть видача дозволу на виїзд дитини за кордон) Вам знадобиться саме внутрішній паспорт громадянина України, навіть якщо при цьому Ви маєте закордонний паспорт, який так само посвідчує Вашу особу;
- відкладання процедури відновлення паспорта України дає більше часу зловмисникам, які ймовірно могли знайти Ваш паспорт, на незаконне використання документу. Варто пам’ятати, що як тільки Ви звернулись за відновленням паспорта, Ваш втрачений паспорт автоматично потрапляє до бази недійсних документів і тому ніхто більше не зможе ним скористатись. Якщо ж за певних обставин Ви не маєте змоги одразу відновити паспорт України, Вам варто звернутись до поліції з заявою про втрату/викрадення паспорта. За Вашою заявою поліція так само внесе Ваш втрачений паспорт до бази недійсних документів.
- громадянам України, зареєстрованим на території Донецької, Луганської областей та в Криму також не рекомендується відкладати відновлення паспорта, оскільки, як показує практика, законодавство має тенденцію до ускладнення процедури відновлення документів таким громадянам, особливо у разі відсутності додаткових документів, що посвідчують особу. В таких випадках відновити паспорт громадянина України можна буде лише протягом 3х місяців за процедурою встановлення особи.

ЯК ВІДНОВИТИ ВТРАЧЕНИЙ ПАСПОРТ УКРАЇНИ

Щодо данного питання ми би хотіли наголосити наступне: відновити паспорт громадянина України можна лише на території України. Відновити паспорт України за кордоном, переслати готовий паспорт за кордон чи відновити паспорт України онлайн неможливо. Посольства та консульства України за кордоном наділені повноваженням з оформлення і видачі закордонних паспортів, щодо внутрішніх паспортів (айді карток) таких повноважень у посольств немає. 

При цьому нагальним питанням під час військового стану в Україні є ситуації, коли громадяни виїхали за кордон без закордонних паспортів, лише за наявності внутрішнього паспорта і цей внутрішній паспорт втрачено за кордоном. В такому випадку, звісно кожен громадянин, що потрапив в подібну ситуацію повинен звернутись до посольства України в країні перебування. Посольство за таких обставин видає громадянину не внутрішній паспорт, а посвідчення особи на повернення в Україну. Посвідчення особи на повернення в Україну - це "одноразовий" документ, який дає право громадянину Україну один раз перетнути кордон у напрямку в’їзду в Україну. Саме з посвідченням особи на повернення в Україну Ви маєте звернутись до міграційної служби за відновленням паспорта громадянина України.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ, ЩОБ ВІДНОВИТИ ПАСПОРТ УКРАЇНИ

Законодавство України визначає в загальному документи, що будуть потрібні для відновлення паспорта громадянина України:

1. заява про втрату чи викрадення паспорта;
2. довідка з поліції про втрату паспорта
3. квитанції про оплату 
4. довідка про прописку
5. документи про сімейний стан;
6. ідентифікаційний код.

На практиці Ви можете зіштовхнутись з тим, що за наявності чи відсутності тих чи інших документів із наявного переліку у Вас будуть потребувати інші. Так зокрема, особливий порядок відновлення паспорта стосується громадян, що втратили паспорт старого зразка книжкою, який було видано на окупованих територіях. У таких осіб в першу чергу будуть просити закордонний паспорт, у разі ж його відсутності потрібно буде надавати ряд інших документів або проходити процедуру встановлення особи.

Так само, наприклад, довідка з поліції про втрату паспорта часто особливо не береться до уваги, оскільки є малоінформативною при відновленні паспорта. Замість неї у Вас можуть попросити копію чи фото втраченого паспорта, що є більш ефективним при здійсненні перевірок та відновленні паспорта.

ЧИ МОЖНА ВІДНОВИТИ ПАСПОРТ ТЕРМІНОВО

Законодавство України визначає 2 порядки відновлення паспорта України: термінове відновлення паспорта та відновлення паспорта у регламентному (звичайному) порядку. Терміново відновити паспорт України можна за 7-10 робочих днів, але при цьому слід врахувати, що останнім часом карантинні обмеження, введення в Україні військового стану наклали на процедуру відновлення паспорта свій відбиток і часто держава просто не встигає друкувати паспорти вчасно, в зв’язку з чим можуть бути затримки при видачі паспорта.

ВІДНОВИТИ ПАСПОРТ УКРАЇНИ СТАРОГО ЗРАЗКА КНИЖКУ

Деякі категорії громадян, що були власниками паспортів старого зразка та втратили їх мають непереборне бажання відновити паспорт у вигляді книжки, старого зразка 1994 року. Відповідно до діючого законодавства України з 2015 року таким громадянам видаються паспорти виключно у вигляді пластикової карти - id-картки, незалежно від бажання громадянина. Єдиним варіантом сьогодні отримати паспорт старого зразка є судовий порядок. Кожен громадянин, який отримав письмову відмову міграційної служби в оформленні паспорта книжки може оскаржити дане рішення в суді за місцем проживання, надавши суду обгрунтування для відмови в отриманні пластикового паспорта.

Звертайтесь до ЮО ЕНВОЛТ за якісною консультацію щодо питання відновлення паспорта громадянина України.

Необхідні документи
# Документ Надає клієнт Готуємо ми
1

Копія втраченого паспорта

Надає клієнт
2

Ідентифікаційний код (за наявності)

Надає клієнт
3

Документ про сімейний стан (шлюб / розлучення, за наявності)

Надає клієнт
4

Довідка з поліції про втрату / викрадення паспорта (за наявності)

Надає клієнт
5

Довідка про прописку 

Готуємо ми
6

Заява про втрату / викрадення паспорта

Готуємо ми
7

Квитанція про спллату адміністративного збору за оформлення і видачу паспорта

Готуємо ми
Додаткові документи (потребуються за певних обставин)
# Документ Надає клієнт Готуємо ми
1

Довідка переселенця

Готуємо ми
2

Закордонний паспорт (якщо паспорт було видано на нині непідконтрольних територіях)

Надає клієнт
3

Водійське посвідчення, військовий квиток ( за відсутності закордонного паспорта для переселенців)

Надає клієнт
4

Документи про освіту (для переселенців, що не мають закордонного паспорта)

Надає клієнт
5

єДокумент з додатку Дія (за відсутності оригіналу закордонного паспорта)

Надає клієнт
6

Свідоцтво про народження 

Надає клієнт
7

Запитальник

Готуємо ми
8

Посвідчення особи на повернення в Україну (для осіб, що втратили паспорт за кордоном)

Надає клієнт

Вам також може знадобитись

img
Податкове право
Ідентифікаційний код
img
Адміністративні консультації
Витребування документів РАЦС
img
Персональні документи
Довідка переселенця
img
Адміністративні консультації
Витяг про відсутність судимості
img
Є що запитати?
Залиште свої контакти і ми вам допоможемо
img

Ми не обіцяємо те, чого не реально досягти.

Від нас Ви почуєте правду і лише правду

Відновлення паспорта громадянина України | Допомога в отриманні

Відновлення паспорта громадянина України. Відновлення паспорта громадянина України після втрати

Відновлення паспорта громадянина України може знадобитися у випадку втрати, крадіжки, пошкодження або закінчення строку дії дійсного паспорта. 
Зволікання з відновленням паспорта громадянина України може мати серйозні негативні наслідки. Ось кілька причин, чому не варто відкладати цей процес:

  1. Паспорт громадянина України — основний документ, що підтверджує особу, тож необхідний для відкриття банківського рахунку, отримання пенсії чи соціальної допомоги, оформлення паспорта для дитини, отримання дозволу на виїзд дитини за кордон тощо. Навіть якщо у вас є закордонний паспорт, він не завжди може замінити внутрішній. 
  2. Затримка з відновленням паспорта несе загрозу, оскільки зловмисники можуть використати втрачений документ для незаконних дій. Якщо ж ви звернулися за відновленням паспорта, втрачений документ автоматично стає недійсним, і ним неможливо скористатися. Коли немає можливості оперативно відновити паспорт, важливо звернутися до поліції та подати заяву про його втрату або крадіжку — цей паспорт буде внесено до бази недійсних документів.
  3. Громадянам України, які зареєстровані в окупованих територіях, зокрема, у Донецькій, Луганській областях та в Криму, також не слід зволікати з відновленням паспорта. Законодавство може ускладнити процедуру, особливо для осіб, у яких відсутні додаткові документи, що підтверджують особистість. У таких випадках відновити паспорт можна протягом 3 (трьох) місяців за процедурою встановлення особи.

Як відновити паспорт громадянина України. Час відновлення паспорта громадянина України

Ні, відновити внутрішній паспорт громадянина України можна лише на території України! У посольств та консульств України немає таких повноважень (вони можуть оформлювати та видавати лише закордонні паспорти). 
Якщо людина виїхала за кордон за внутрішнім паспортом (під час воєнного стану, наприклад) і втратила його, вона має звернутися до посольства чи консульства та отримати посвідчення особи на повернення в Україну. Це офіційний документ, який дає право громадянину Україну лише 1 раз перетнути кордон у напрямку в’їзду в Україну.

Чи можна відновити паспорт за кордоном? Термін видачі паспорта громадянина України після відновлення

З цим посвідченням потрібно звернутись до міграційної служби щодо відновлення паспорта громадянина України.
Важливо! Заявник має отримати документ (ID-картку) особисто.
Якщо ви хочете отримати професійну юридичну допомогу, фахівці ЮО "ЕНВОЛТ" готові надати консультацію та здійснити супровід щодо підготовки необхідних документів та вжиття заходів для відновлення паспорта громадянина України. 

Швидкі посилання: Консультації для громадян УкраїниКонсультації для іноземцівАдвокатські консультації, Про компаніюВклеювання фото до паспортаОформлення паспорта впершеЗаміна паспорта УкраїниВстановлення особиПосвідчення водіяДовідка переселенцяЗакордонний паспорт з ПМП.