Назад
img

Легалізація документів

від 2000 грн
від 10 робочих днів
Ви також можете замовити консультацію за телефонами або месенджерами:
КОНСУЛЬТАЦІЯ ЩО ТАКЕ ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ДОКУМЕНТІВ

Легалізація документів - це один із видів визнання українських документів за кордоном. Кожна країна, маючи своє національне законодавство, здійснює видачу тих чи інших документів відповідно до цього законодавства, згідно затверджених зразків документів і незалежно від інших країн. Багато з таких національних документів потребуються для пред’явлення за межами країни, яка видала документ. І тут у країни-рецепієнта (тобто в країні, куди Ви подаєте іноземний документ) виникає логічне запитання: чи дійсний цей документ, як його перевірити, враховуючи, що він викладений іншою мовою, в іншій країні і відповідно національні засоби перевірки легітимності документа у країни відсутні. Саме для спрощення таких ситуацій та уникнення випадків обігу незаконних/нелегітимних документів і існує процедура визнання іноземних документів. Всі країни світу розділились на 3 табори щодо підходу визнання іноземних документів: 

Країни,
що приймають консульську легалізацію
Країни,
що приймають
апостиль
Країни,
що приймають документи без додаткових штампів
Консульська легалізація - найскладніший із варіантів визнання документів.  На національному документі повинен стояти додатковий уніфікований штамп - апостиль Національні документи приймаються в тому вигляді, в якому їх видала країна. Додатково здійснюється лише переклад
Країни, що не підписали/ратифікували Гаазьку конвенцію: Канада, Китай, ОАЕ, Ліван тощо Країни-учасниці Гаазької конвенції: Австрія, Німеччина, Італія, Франція, США тощо Зазвичай це країни-сусіди, які підписують двосторонні договори про правову допомогу: Польща, Румунія, Угорщина тощо
ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЧИ АПОСТИЛЬ

Як ми вже зазначили вище, легалізація документу зовсім не тотожна з апостилем. Щоб визначити, що Вам потрібно зробити: апостиль свідоцтва про народження, до прикладу, чи зробити легалізацію свідоцтва про народження, потрібно визначити в яких "відносинах" щодо визнання документів знаходиться Україна (тобто країна видачі документу) та країна, в якій Ви плануєте пред’являти Ваш документ. Для Вашої зручності ми створили онлайн форму на сторінці Апостиль документів в Україні, де Ви зможете самостійно визначити, яка саме процедура Вам потрібна: апостиль чи легалізація або ж можете скористатись безкоштовною консультацією наших юристів.

ДЕ ЛЕГАЛІЗУВАТИ ДОКУМЕНТИ В КИЄВІ

Орган, до якого потрібно звертатись за легалізацією документа залежить від виду самого документа. Так, легалізувати довідку про несудимість можна в Міністерстві закордонних справ, тоді як легалізувати свідоцтво про шлюб, видане в Києві можна в Міністерстві юстиції, а от легалізувати свідоцтво про народження, видане в Черкаській області, до прикладу, можна в відділі юстиції Черкаської області. Оскільки легалізація документів найскладніша форма визнання документів, ми пропонуємо Вам скористатись послугами досвідчених юристів, які нададуть всебічну консультацію з даного питання.

ПРОЦЕДУРА ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ДОКУМЕНТІВ

Легалізація документів проходить в декілька кроків, на відміну від апостилю:

1 крок. Проставлення штампу легалізації на оригіналі документу.

             Залежно від виду документу може проставлятись один штамп (легалізація довідки про несудимість)  або ж кілька штампів (легалізація свідоцтв РАЦС).   

2 крок. Переклад документу.

             Переклад здійснюється на офіційну мову країни-рецепієнта та має бути нотаріально посвідчений.      Якщо країна має кілька офіційних мов (наприклад, ОАЕ, Канада) переклад здійснюється на одну з офіційних мов.

3 крок. Проставлення штампу легалізації на перекладі.

            Легалізацію нотаріально засвідченого перекладу здійснює Міністерство юстиції. При цьому оригінал документа може бути за бажанням особи пришитий до перекладу, або ж переклад може виступати самостійним документом.

4 крок. Проставлення штампу легалізації консульством країни-рецепієнта.

       Залежно від країни-рецепієнта, консульство може встановлювати свою особливу процедуру легалізації. Деякі країни вимагають реєстрації на офіційних сайтах країни (ОАЕ), інші - потребують щоб документи подавала особа, що має громадянство чи посвідку цієї країни (Ліван) тощо. Проте найчастіше, для даного етапу консульство потребує додаткових документів власника.

Юридичне об’єднання ЕНВОЛТ з радістю відповість на всі Ваші питання, що стосуються процедури легалізації документів в Україні.

Необхідні документи
# Документ Надає клієнт Готуємо ми
1

Документ, що підлягає легалізації (оригінал, іноді завірена копія)

Надає клієнт
2

Паспорт власника документа (копія)

Надає клієнт
3

Нотаріальна довіреність на представництво інтересів в органах державної влади щодо проведення процедури легалізації

Готуємо ми
4

Заява

Готуємо ми

Вам також може знадобитись

img
Адміністративні консультації
Витребування документів РАЦС
img
Адміністративні консультації
Витяг про відсутність судимості
img
Адміністративні консультації
Апостиль на документи в Україні
img
Є що запитати?
Залиште свої контакти і ми вам допоможемо
img

Ми не обіцяємо те, чого не реально досягти.

Від нас Ви почуєте правду і лише правду

 

Коли потрібна легалізація документів

Легалізація документів потрібна у випадках, коли документи, видані в одній країні, необхідно використовувати в іншій. Це процедура підтвердження автентичності офіційних документів, щоб вони були визнані дійсними в іншій країні. Легалізація часто потрібна в таких ситуаціях:

  • Переїзд на постійне місце проживання за кордон.
  • Вступ до закордонних навчальних закладів.
  • Укладення шлюбу з іноземцем.
  • Відкриття бізнесу або робота за кордоном.
  • Надання документів до судових інстанцій іншої країни.

Які документи потрібно легалізувати

Деякі з документів, які часто потребують легалізації:

  • Документи про освіту (дипломи, атестати).
  • Свідоцтва про народження, шлюб, розлучення.
  • Довідки про несудимість.
  • Нотаріально завірені документи.
  • Довіреності та контракти.

Легалізація документів, виданих за кордоном

Наша компанія Enwolt також надає послуги з легалізації документів, виданих за кордоном. Така легалізація потрібна для того, щоб іноземні документи мали юридичну силу на території України. Це особливо важливо у випадках:

  • Визнання дипломів іноземних навчальних закладів.
  • Застосування іноземних судових рішень в Україні.
  • Реєстрації шлюбів, укладених за кордоном.

Скільки часу потрібно для легалізації документів

Час, необхідний для легалізації документів, може варіюватися залежно від складності процесу. Зазвичай, він займає:

  • 5-10 робочих днів для стандартних процедур.
  • До 20 робочих днів для більш складних випадків.
  • Прискорена легалізація можлива, але вимагає додаткових витрат і може зайняти від 2 до 5 днів.

Які документи можна легалізувати

Практично всі документи можуть бути легалізовані. Ось приклади найбільш часто легалізованих документів:

  • Документи про освіту (дипломи, сертифікати).
  • Свідоцтва про спадщину.
  • Документи про стаж роботи.
  • Судові рішення та інші юридичні документи.

Наша компанія Enwolt пропонує професійні послуги з легалізації іноземних документів в Україні, включаючи легалізацію документів, виданих за кордоном. Ми забезпечуємо якісне виконання всіх етапів процедури, щоб ваші документи були визнані дійсними та юридично значущими в іншій країні.