Назад
img

Вклеювання фото до паспорта

від 1 робочого дня
Ви також можете замовити консультацію за телефонами або месенджерами:
ПРО ПРОЦЕДУРУ ВКЛЕЮВАННЯ ФОТО В ПАСПОРТ

Вклеювання фото в паспорт – особлива адміністративна процедура, що проводиться органами міграційної служби та є вклеюванням нової додаткової фотографії в паспорт старого зразка у вигляді книжки по досягненню громадянами 25-річного та 45-річного віку. Справа в тому, що зовнішність людини змінюється з віком та з метою ідентифікації особи, законодавець передбачив саме вік у 25 та 45 років, як певні рубежі, для заміни актуальної фотографії у паспорті громадянина України. Для процедури вклеювання фото в громадянський паспорт відведено 2 розвороти паспорта: 3,4 сторінки – для тих, хто хоче вклеїти фото в паспорт у 25 років та 5,6 сторінки – для осіб, які бажають вклеїти фото за 45 років. При цьому послідовність цих сторінок не може бути змінена, наприклад, на сторінки 3,4 не можна вклеїти фото в 45. Навіть якщо фото в 25 не вклеювалося, ці сторінки залишаються незаповненими, а фото в 45 потрібно вклеїти на 5,6 сторінку паспорта. Порушення правила послідовності вклеювання фотографій у паспорт тягне за собою недійсність паспорта, як документа, та необхідність його заміни в цілому.

ВКЛЕЇТИ ФОТО В ПАСПОРТ УКРАЇНИ 2022 РОКУ

В інтернеті є багато інформації щодо обов'язкової заміни паспорта старого зразка у вигляді книжки на айді карту. У зв'язку з цим багато хто вважає, що в 2022 році вклеїти фото в паспорт вже не можна, потрібно обов'язково міняти паспорт на айді карту. Вся ця інформація не відповідає дійсності, оскільки зараз положення про можливість замінити фото в паспорті старого зразка ще діють. Так, якщо людина звертається за отриманням, заміною або відновленням паспорта загалом, їй зобов'язані видати паспорт нового зразка у вигляді айді картки. Але вклеювати фото в існуючий паспорт все ще можна. Також багато хто чув про законопроект №3986, який скасовує таку процедуру, як вклеювання фото. Усім громадянам, які звертаються за вклеюванням фото на досягнення 25-річного або 45-річного віку, органи міграційної служби будуть видавати паспорт нового зразка, йдеться у законопроекті. У даному випадку поки що рано говорити про таку можливість, а тим більше про якісь терміни, оскільки законопроект ще навіть не вносився на голосування, а знаходиться на розгляді комітетів. Але людям, що вклеїли фото у 45 років, переживати зовсім не варто, оскільки всі паспорти старого зразка, якщо в них вклеєні за віком потрібні фотографії та вони знаходяться у належному вигляді примусово вилучатися або підлягати обміну не будуть.

ТЕРМІНИ ЗВЕРНЕННЯ ЗА ВКЛЕЄННЯМ ФОТО В ГРОМАДЯНСЬКИЙ ПАСПОРТ

Щодо термінів вклеювання фотографії, тут варто зазначити, що пандемія коронавірусу внесла свої корективи і це питання трохи спростилося для громадян, які вчасно не вклеїли фото в паспорт. Відповідно до законодавства України громадянин має календарний місяць для того, щоб звернутися до органів міграційної служби, щоб вклеїти фото у паспорт. При цьому багато хто вважає, що паспорт протягом цього місяця вважається дійсним документом. Це не так, як тільки Ви досягли відповідного віку і до моменту вклеювання фото в паспорт, Ваш паспорт вважається недійсним. Тому не варто затягувати, вважаючи, що протягом місяця Ви можете користуватися паспортом у звичайному режимі. Повертаючись до пандемії коронавірусу, то згідно із Законом України № 530-ІХ строк у 30 календарних днів, передбачений для вклеювання фотографії, призупинено до закінчення карантинних обмежень в Україні. Відповідно всі, кому виповнилося 25 або 45 під час дії карантину, можуть розраховувати, що заміна фотографії в паспорті може бути проведена протягом 30 днів після закінчення карантину.

ЯК МОЖНА ВКЛЕЇТИ ФОТО В ПАСПОРТ ТЕРМІНОВО

Законодавець передбачив, що вклеювання фотографій у паспорт займає до 5 робочих днів. При цьому вклеїти фото в паспорт за 1 день теж реально, все залежить від того, наскільки швидко пройдуть всі необхідні перевірки. При цьому варто розуміти, що чим більше перевірок, тим довше термін вклеювання фото. Так, для кримчан, наприклад, які не оформляли раніше закордонний паспорт, такими перевірками будуть: перевірка свідоцтва про народження, шлюб, документи про освіту, що може значно затягнути термін заміни фото в паспорті.

ЧИ МОЖНА ВКЛЕЇТИ ФОТО В ПАСПОРТ НЕ ЗА МІСЦЕМ ПРОПИСКИ У 2022 РОЦІ?

Багато хто задається питанням, чи можна вклеїти фото в паспорт не за місцем прописки. Якщо раніше дозволялося не за місцем прописки вклеїти фото в український паспорт кримчанам та жителям окупованих Донецької та Луганської областей, то на сьогоднішній день законодавець передбачив, що вклеїти фото в паспорт в Києві можуть усі громадяни незалежно від прописки. Тобто вклеїти фотографію у паспорт 25 років Київ, як і вклеїти фотографію у паспорт 45 років Київ можуть мешканці усіх регіонів України, незалежно від місця реєстрації, зазначеного у паспорті.

Юристи ЮО «ЕНВОЛТ» допоможуть Вам розібратися у всіх тонкощах процедури вклеювання фото в паспорт, прорахують для Вас терміни, а також проконсультують з усіх питань, що вас цікавлять, та Ви зможете замінити фото у паспорті без проблем!

Необхідні документи
# Документ Надає клієнт Готуємо ми
1

Паспорт громадянина України

Надає клієнт
2

Фотокартки розміром 3,5х4,5 (3 штуки)

Надає клієнт
ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ГРОМАДЯН
# Документ Надає клієнт Готуємо ми
1

Закордонний паспорт (для осіб, які отримували паспорт на нині окупованих територіях України)

Надає клієнт
2

Свідоцтво про народження / шлюб (для осіб, які отримували паспорт на нині окупованих територіях України і не отримували раніше закордонний паспорт) 

Надає клієнт
3

Документи про освіту (для осіб, які отримували паспорт на нині окупованих територіях України і не отримували раніше закордонний паспорт) 

Надає клієнт

Вам також може знадобитись

img
Міграційне право
Повернення з ПМП
img
Адміністративні консультації
Витребування документів РАЦС
img
Персональні документи
Заміна паспорта України
img
Адміністративні консультації
Витяг про відсутність судимості
img
Є що запитати?
Залиште свої контакти і ми вам допоможемо
img

Ми не обіцяємо те, чого не реально досягти.

Від нас Ви почуєте правду і лише правду

Вклеювання фото до паспорта | Допомога в отриманні

Вклеювання фото до паспорта. Вклеювання фото в паспорт громадянина України

Якщо ви громадянин/громадянка України, якому виповнюється 25 або 45 років, не пізніше ніж через 1 (один) місяць після досягнення вказаного віку вам потрібно звернутися до уповноважених установ щодо вклеювання нового фото до паспорта.
Зазначимо, що з 01.07.23 р. український Уряд ухвалив рішення про скасування карантину, запровадженого через пандемію COVID-19. Це стало підставою для відновлення строків для вклеювання фото в паспорт громадянина України зразка 1994 року (паспорт-книжечка) по досягненню особою 25- або 45-річного віку.
Тож якщо в період з 13.03.20 р. по 24.01.22 р. особі виповнилося 25 чи 45 років, вона мала вклеїти фото в паспорт у строк до 01.08.23 р. Якщо ж цього не відбулося, паспорт-книжечка підлягає обміну на паспорт у вигляді пластикової ID-картки з безконтактним електронним носієм.

Терміни вклеювання нового фото до паспорта. Процедура заміни фото в паспорті

Щоб виконати вимоги законодавства щодо вклеювання фото в паспорт, потрібно звернутися до ЦНАПу або підрозділу ДМС України за місцем реєстрації проживання. Якщо ж з якихось причин офіційної реєстрації проживання немає — до ЦНАПу за фактичним місцем проживання або за останнім зареєстрованим місцем проживання.
Заява розглядається в 5-денний термін з моменту її подання до установи.
Якщо у вас є питання щодо вклеювання фотографії в паспорт (зокрема, якщо вас цікавить, чи є штраф за несвоєчасне вклеювання фото), звертайтеся до ЮО “ЕНВОЛТ”. Наші юристи допоможуть розібратися в деталях цієї адміністративної процедури та нададуть консультацію з усіх питань, які вас цікавлять, щоб ви своєчасно та правильно могли замінити фото в паспорті.

Швидкі посилання: Консультації для громадян УкраїниКонсультації для іноземцівАдвокатські консультації, Про компаніюОформлення паспорта впершеЗаміна паспорта УкраїниВідновлення паспорта УкраїниВстановлення особиПосвідчення водіяДовідка переселенцяЗакордонний паспорт з ПМП.