Назад
img

Витяг про відсутність судимості

від 950 грн
від 7 робочих днів
КОНСУЛЬТАЦІЯ ЩО ТАКЕ ДОВІДКА ПРО ВІДСУТНІСТЬ СУДИМОСТІ / ВИТЯГ ПРО ВІДСУТНІСТЬ СУДИМОСТІ 4

Довідка про несудимість – один із найзатребуваніших документів в Україні. Отримати довідку про несудимість прагнуть як громадяни України, так і іноземці для потреб в Україні та за кордоном.

Довідка про несудимість або витяг про несудимість - це документ, що формується з інформаційно-аналітичної системи Міністерства внутрішніх справ України та містить інформацію про особу щодо притягнення її до кримінальної відповідальності, а також обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України на території України, а також наявість вироків судів на території інших держав.
З 15 квітня 2021 року було внесено суттєві зміни в порядок оформлення та видачі довідки про відсутність судимості і наразі вона видається в форматі Витягу з інформаційно-аналітичної системи "Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості". Можна отримати Витяг про несудимість в електронному форматі через формування унікального QR-коду документу, а також і в паперовому вигляді для подальшого проставлення на ньому апостилю Міністерства закордонних справ України.

Витяг про відсутність судимості в Україні може бути двох типів: повний витяг про несудимість та скорочений  витяг про несудимість. Повний витяг про несудимість показує наявність чи відсутність судимості щодо конкретного громадянина, а також факт притягнення до кримінальної відповідальності на даний момент. Судимість настає лише після винесення вироку суду та вступу його у законну силу після закінчення терміну на його оскарження. Оскільки кримінальні процеси досить розтягнені у часі, саме повна довідка про несудимість покаже, чи перебуває особа у процесі притягнення до кримінальної відповідальності. Скорочений витяг про несудимість надасть інформацію лише щодо вироку суду, що вступив в законну силу, тобто лише наявність чи відсутність судимості.

ДЕ ОТРИМАТИ ДОВІДКУ ПРО НЕСУДИМІСТЬ

Довідку про відсутність судимості / Витяг про відсутність судимості видає Міністерство внутрішніх справ через Департамент інформатизації Міністерства внутрішніх справ або через сервісний центр МВС. При цьому кожен може перевірити свою довідку про несудимість на легітимність через онлайн сервіс перевірки легітимності довідки про несудимість на сайті МВС по номеру бланка.

ЗРАЗОК ВИТЯГУ ПРО ВІДСУТНІСТЬ СУДИМОСТІ

Витяг про несудимість нового зразка майже не змінив саму суть в порівнянні з Довідкою про несудимість, проте має дещо інший вигляд. Отримати паперовий витяг про несудимість Ви можете в такому вигляді:

витяг про несудимість
ТЕРМІН ДІЇ ДОВІДКИ ПРО НЕСУДИМІСТЬ

Термін дії довідки про несудимість є окремим питанням. В самій довідці про несудимість вказується лише дата, на яку була здійснена перевірка особи. Термін дії довідки про несудимість визначає орган, до якого вона подається. Наприклад, в тендерній пропозиції чи в вимогах до документів на отримання візи вказується термін давності довідки про несудимість, яка може бути прийнята для тієї чи іншої мети.

Довідкою / витягом про несудимість користуються в наступних обставинах:

 • Оформлення візи для виїзду за кордон;
 • Оформлення на роботу;
 • Оформлення ліцензії на роботу з наркотичними засобами, психотропними речовинами;
 • Отримання дозволу на зброю та оформлення ліцензії по роботі з вибуховими матеріалами промислового призначення;
 • Оформлення участі в процедурі публічної закупівлі/спрощеної публічної закупівлі (участь в тендері);
 • При оформленні усиновлення, установлення опіки (піклування), створення прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу;
 • Оформлення набуття громадянства;
 • Для пред'явлення за місцем вимоги.

Раніше довідку про несудимість можна було отримати також для:

 • Надання в установи іноземних держав;
 • Подачі документів в органи соціального забезпечення;
 • Оформлення або відновлення документів;
 • Подачі до військових комісаріатів.

Наразі цей перелік дещо скорочений та уніфікований.

ДОВІДКА ПРО НЕСУДИМІСТЬ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ ЗА КОРДОНОМ

Для використання довідки про відсутність судимості за кордоном, в країнах Гаазької конвенції необхідно також зробити апостиль довідки про несудимість. Апостиль на довідці про несудимість проставляється Міністерством закордонних справ і являє собою особливий штамп, що ставиться на звороті довідки про несудимість. Штамп апостилю є уніфікованим для всіх країн-учасниць конвенції. На зворотній стороні витягу про несудимість проставляється штамп апостилю наступного зразка:

апостиль витягу про несудимість

Для країн, що не є членами Гаазької конвенції, потрібна легалізація довідки про несудимість. Легалізація довідки про несудимість (витягу про відсутність судимості) є більш складною процедурою і використовується для пред’явлення документа в країнах, що не є підписантами Гаазькою конвенції (в основному країни Європи) та не мають з Україною двосторонніх договорів про спрощення документообігу. В даному випадку довідка про несудимість легалізується Міністерствами юстиції та Закордонних справ України і візується посольством країни-рецепієнта документа. Легалізація довідки про несудимість проводиться лише особисто або за дорученням власника документа.

Крім того, отримати витяг про відсудність судимості особа може навіть безпосередньо перебуваючи за кордоном. Для отримання інформації, як отримати довідку про несудимість за кордоном радимо вам звернутись до юристів нашої компанії.

КОНСУЛЬТАЦІЯ В ОФОРМЛЕННІ ДОВІДКИ ПРО НЕСУДИМІСТЬ БЕЗ ПРОПИСКИ

Оформити довідку про несудимість без прописки в Києві (отримати витяг про несудимість без Київської прописки) можливо, оскільки оформлення довідки про відсутність судимості не залежить від місця реєстрації особи, що робить запит. Ви також можете отримати довідку про несудимість онлайн без присутності, оскільки така можливість передбачена законодавством.

Юристи об’єднання «ЕНВОЛТ» зможуть Вас проконсультувати, як правильно оформити довідку про несудимість в Києві для кожної конкретної мети, що стоїть перед Вами, проконсульують щодо термінів отримання довідки про несудимість, враховуючи терміни проставлення апостилю на довідці про несудимість та терміни доставки. Юридичну консультацію в Києві щодо довідки про несудимість можете отримати швидко та зручно в ЮО «ЕНВОЛТ».

 

Необхідні документи
Витяг (Довідка) про несудимість Київ для громадян України (один з перерахованих документів)
# Документ Надає клієнт Готуємо ми
1

Копія паспорта громадянина України

Надає клієнт
2

Копія паспорта України для виїзду за кордон (закордонний паспорт)

Надає клієнт
3

Свідоцтво про народження

Надає клієнт
Довідка про несудимість (Київ) для іноземців (один з перерахованих документів)
# Документ Надає клієнт Готуємо ми
1

Паспорт для виїзду за кордон з перекладом на українську мову 

Надає клієнт
2

Посвідка на тимчасове проживання (за наявності)

Надає клієнт
3

Посвідка на постійне проживання (за наявності)

Надає клієнт
Ціни та терміни
Консультації щодо оформлення та отримання довідки про несудимість
Термін надання консультації 7-10 робочих днів
950 грн
Замовити консультацію зараз! Онлайн
img

Замовити довідку онлайн

В це поле може бути додана необмежена кількість файлів.
Обмеження: 128 МБ.
Дозволені типи: txt, rtf, pdf, doc, docx, odt, ppt, pptx, odp, xls, xlsx, ods, png, jpg, jpeg.
Ви також можете замовити консультацію за телефонами або месенджерами:
Відділ по роботі з громадянами України:
Відділ по роботі з іноземцями:
Податковий відділ:

Вам також може знадобитись

img
Адміністративні консультації
Легалізація документів
img
Адміністративні консультації
Апостиль на документи в Україні
img
Є що запитати?
Залиште свої контакти і ми вам допоможемо
img

Ми не обіцяємо те, чого не реально досягти.

Від нас Ви почуєте правду і лише правду

Витяг про несудимость

Довідка про несудимість, підтвердження несудимості в Україні


Довідка про відсутність судимості — офіційний документ, який підтверджує відсутність інформації про засудження особи за вчинення кримінальних правопорушень. Також документ містить відомості щодо обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України та наявність вироків судів на території інших держав.
Довідка про несудимість формується з інформаційно-аналітичної системи "Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості" МВС України. 

 • Якщо в базі даних цієї системи інформація про судимість відсутня, у документі буде зазначено, що особа не має судимості.
 • Якщо ж є відомості про судимість, документ буде містити дані про засудження особи-заявника, вид і термін відбування покарання.

На підтвердження несудимості в Україні можна отримати повний або скорочений витяг: 

 1. У повному вказують інформацію про наявність чи відсутність судимості щодо конкретного громадянина. А також факт притягнення до кримінальної відповідальності (за наявності). 
 2. У скороченій довідці про несудимість буде тільки підтвердження відсутність або наявності судимості (інформація щодо вироку суду, який вступив в законну силу).

Отримати витяг про несудимість. Витяг про несудимість терміново.


Видає такі документи Міністерство внутрішніх справ через Департамент інформатизації Міністерства внутрішніх справ або сервісний центр МВС.
Щоб отримати витяг про несудимість, необхідно подати заяву та внести  відповідну плату. У заяві зазвичай зазначаються особисті дані заявника: прізвище, ім'я, по батькові, дата народження та адреса проживання.
Цей документ може знадобитися для укладання трудового договору, отримання дозволу на проживання в іншій країні, оформлення візи, отримання дозволу на зброю, оформленні усиновлення, установлення опіки (піклування), створення прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу тощо. 

 

Виписка з реєстру про відсутність судимості


Сьогодні, якщо громадянину потрібен документ про те, що його притягували або не притягували до кримінальної відповідальності, видають виписку про відсутність судимості в повному або скороченому варіанті. Отримання виписки актуальне в таких випадках, як:
- Працевлаштування.
- Оформлення візи.
- Отримання дозволу на носіння зброї або оформлення ліцензії на роботу з вибухонебезпечними матеріалами.
- Оформлення ліцензії на роботу з наркотичними засобами або психотропними речовинами.
- Оформлення участі в тендері.
- Усиновлення або оформлення опіки, заснування дитячого будинку сімейного типу.
- Подача документів на громадянство.
- Звернення в організації інших країн.
- Подача в територіальний центр укомплектування та соціальної підтримки.
Документ може бути паперовим, щоб надалі засвідчити його апостилем Міністерства закордонних справ України, або електронним, до якого доступ відкриватиметься через персональний QR-код.

Термін дії виписки про відсутність судимості

Виписка з реєстру про несудимість містить тільки дату здійснення перевірки. Тривалість дії документа визначає орган, до якого він подається.
Наприклад, якщо в організації, куди має бути подано документ, зазначено місячний термін давності, а виписку було отримано понад місяць тому, необхідно взяти її повторно.

Як отримати виписку з реєстру про несудимість в Україні

Щоб отримати виписку, знадобляться такі документи:
1.    Копія паспорта.
2. інформація про мету отримання виписки.
Іноземцю необхідно додатково надати переклад закордонного паспорта або копію посвідки на проживання.
Звичайний порядок отримання виписки з реєстру про відсутність судимості передбачає особисте звернення до МВС. Про те, як це правильно зробити, можна проконсультуватися з юристом «ЕНВОЛТ».

Витяг про несудимість (Київ) можуть отримати як громадяни України, так і іноземні громадяни (для пред'явлення в Україні або за кордоном).
Якщо у вас є питання щодо того, як правильно замовити та оформити довідку про несудимість, ви можете отримати консультаційну допомогу в юристів об’єднання «ЕНВОЛТ». 

Швидкі посилання: Консультації для громадян УкраїниКонсультації для іноземцівАдвокатські консультації, Про компаніюАпостиль на документи в УкраїніВитяг про відсутність судимостіЛегалізація документівВитребування документів РАЦСДовідка про прописку, Довідка з демографічного реєструДовідка про відсутність банкрутстваДовідка про видачу водійського посвідченняАрхівна довідка.