Назад
img

Відновлення втраченого провадження

від 1000 грн
від 1 місяця
Ви також можете замовити консультацію за телефонами або месенджерами:

Відновлення втраченого судового провадження - один із способів захист прав учасників цивільного процесу. Практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що виконання судового рішення є невід’ємною частиною самого процесу судочинства, тому процес судочинства не може бути порушеним, зокрема у випадках, коли рішення суду неможливо виконати через втрату матеріалів самого провадження.

На разі в Україні склались всі обставини до того, що відповідний розділ Цивільно-процесуального кодексу України буде все частіше застосовуватись на практиці. Для цього є ряд об’єктивних підстав: припинення діяльності судів на території тимчасово окупованого Криму та деяких районах Донецької, Луганської областей, проведення АТО, повномасштабна агресія з боку росії з окупацією певних районів Херсонської, Харківської, Запорізької, Миколаївської областей, постійні ракетні обстріли органів державної влади та судів, що відповідно може призводити що фізичної втрати цілих архівів у відповідних судах. Звичайно, з цього списку не слід виключати і суб’єктивні причини недбалості певних службових осіб, хоча таких випадків меншість. 

Коли ж пересічний українець може зіштовхнутись з необхідністю відновити втрачене судове провадження. Зауважимо, що суд також може виступити ініціатором відновлення провадження, проте нам зараз цікаві випадки саме ініціювання цього процесу учасниками судового провадження. Якщо Ви втратили рішення суду (наприклад, втрачено рішення суду про розлучення, не можете знайти рішення суду про позбавлення батьківських прав чи усиновлення тощо) або з об’єктивних причин Вам потрібно отримати дублікат того чи іншого рішення, наприклад, для проставлення апостилю, Ви маєте звернутись з письмовою заявою до суду, яким було винесене необхідне Вам рішення. Проте даний суд знаходиться на тимчасово окупованій території, не функціонує через проведення в регіоні бойових дій чи взагалі внаслідок пожежі в суді втрачений архів усіх судових справ, в такому випадку єдиним варіантом отримати необхідне рішення суду є ініціювати процедуру відновлення втраченого провадження.

Важливо відмітити, що звертатись за відновленням провадження потрібно саме до того суду, який розглядав справу по суті. Тобто, якщо Ви бажаєте отримати рішення апеляційної чи касаційної інстанції, заява про відновлення втраченого провадження направляється до суду першої інстанції. Крім того, така процедура передбачена виключно для справ, які були вирішені по суті, тобто було винесено рішення у справі чи ухвала про закриття провадження, не залежно від того чи набрало таке рішення/ухвала законної сили. Якщо ж відповідний суд першої інстанції більше не функціонує як судовий орган на певній території, згідно відповідних розпоряджень повноваження цього суду передаються іншому суду, який знаходиться на "безпечній" або не окупованій території і звернення направляється до цього суду.

Для відновлення втраченого провадження ініціатор процесу повинен зазначити мету такого відновлення, а також надати всі наявні в нього документи, матеріали, інформацію, що зможе допомогти суду відновити матеріали справи. Виходячи з наданих та наявних у суду документів, суд своєю ухвалою відновлює втрачене судове провадження або частину втрачених матеріалів, зазначаючи при цьому в ухвалі суть та обгрунтування такого відновлення, суть винесеного у справі рішення. Саме ця ухвала суду про відновлення втраченого провадження і буде Вам в майбутньому служити остаточним документом у Вашій справі. Тобто, якщо Ви бажаєте отримати дублікат рішення суду про розлучення Луганського суду, при цьому матеріали справи не були передані на підконтрольну територію, то в результаті відновлення втраченого провадження Ви отримаєте не рішення суду про розлучення, а саме ухвалу суду про відновлення втраченого провадження, де буде зазначено, що у втраченому раніше провадженні було розглянуто справу про розлучення і вирішено по суті розірвати шлюб громадянина А з громадянином Б. Ця ухвала після набрання чинності є остаточною і може використовуватись Вами як остаточний документ, що підтверджує факт розірвання шлюбу.

Адвокати ЮО ЕНВОЛТ мають багатий досвід представлення інтересів клієнтів у справах про відновлення втрачених судових проваджень, проконсультують Вас з усіх питань, допоможуть зібрати документи, оформити заяву та отримати бажаний результат якомога швидше. Будемо раді допомогти!

Необхідні документи
# Документ Надає клієнт Готуємо ми
1

Паспорт заявника

Надає клієнт
2

Ідентифікаційний код заявника

Надає клієнт
3

Рішення суду (оригінал, копія чи будь-яка інформація щодо винесеного судом рішення по справі)

Надає клієнт
4

Решта документів по справі (максимально всі документи, які подавались до суду при розгляді справи судом в оригіналах чи копіях)

Надає клієнт
5

Довіреність чи договір на представництво інтересів адвокатом

Готуємо ми

Вам також може знадобитись

img
Адвокатські консультації
Оформлення дублікатів документів
img
Адвокатські консультації
Встановлення юридичних фактів
img
Адміністративні консультації
Витребування документів РАЦС
img
Адміністративні консультації
Витяг про відсутність судимості
img
Адміністративні консультації
Апостиль на документи в Україні
img
Є що запитати?
Залиште свої контакти і ми вам допоможемо
img

Ми не обіцяємо те, чого не реально досягти.

Від нас Ви почуєте правду і лише правду