Назад
img

Апостиль на документи в Україні

від 1000 грн
від 3 робочих днів
Визначте, чи потрібен вам Апостиль / Легалізація для певної країни:
Апостиль / Легалізація
Необхідний Апостиль з 11.01.24 року

КОНСУЛЬТАЦІЯ ЩО ТАКЕ АПОСТИЛЬ
Апостиль – це уніфікований штамп уповноважених органів держави на її офіційних документах, наявність якого робить даний документ дійсним на території всіх країн-учасниць Гаазької конвенції. При проставленні апостилю на документі перевіряється 2 реквізити – підпис уповноваженої особи та печатка органу. Якщо хоча б один в цих реквізитів не відповідає зареєстрованому зразку чи відсутній на документі – в проставленні апостилю буде відмовлено.

НА ЯКІ ДОКУМЕНТИ МОЖНА ПОСТАВИТИ АПОСТИЛЬ

Апостиль проставляється на будь-які офіційні документи державних органів, органів нотаріату та судів. При цьому документи мають бути належним чином оформлені для засвідчення їх апостилем та відповідати державному зразку. Апостиль не можна поставити на документи приватних організацій та установ, документи видані за межами України, на офіційних листах чи повідомленнях.

ХТО СТАВИТЬ АПОСТИЛЬ

Залежно від виду документу, в Україні існує 5 органів, що проставляють апостиль.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ

ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ (СЛУЖБА)

Проставляє апостиль на документах про освіту: диплом, атестат, архівна та академічна довідка, табель та ін.

 

 

апостиль мон

Проставляє апостиль на документах, виданих органами РАЦС, нотаріусами та судами: свідоцтва про народження/шлюб, довіреності, переклади, договори, рішення суду.
 

апостиль рацс

Проставляє апостиль на документах, виданих  державними органами:  МВС (довідка про несудимість, довідка про підтвердження видачі водійського посвідчення).
 

апостиль МЗС

Проставляє апостиль на документах, видані ораганми державної податкової служби (довідка податкового резидента, довідка про доходи, довідка про відсутність заборгованості)

апостиль податкова

 

На інших документах, що не ввійшли в попередній список, проставляє апостиль Міністерство закордонних справ.

Будь-який офіційний документ, виданий уповноваженими органами України може бути використаний в інших країнах за наступних умов:

Країни, що підписали двосторонні договори з Україною про правову допомогу в легалізації документів

Країни, що підписали та ратифікували Гаазьку конвенцію про спрощення легалізації документів

Країни, що не мають двосторонніх договорів з Україною та не ратифікували Гаазьку конвенцію

Не потребують додаткових штампів і печаток міністерств чи консульств і можуть бути використані в тому вигляді, в якому їх видає державний орган На документах, призначених для використання в цих країнах, проставляється один уніфікований штамп - апостиль Документи, призначені для використання в цих країнах, проходять процедуру повної консульської легалізації
До країн цієї категорії належать зокрема:
- Польща
- Азербайджан
- Арменія
- Болгарія
- Казахстан

До країн цієї категорії належать зокрема:
- США
- Велика Британія
- більшість країн Європи
- Індія
- Ізраїль
- Канада
- Білорусія

До країн цієї категорії належать зокрема:
- Об’єднані Арабські Емірати
- Ліван
- Катар
- Пакистан
- Туніс

Ви можете перевірити, чи потрібно ставити апостиль для конкретної країни за допомогою нашого онлайн-ресурсу абсолютно безкоштовно.

Також для деяких країн, таких як Італія, наприклад, проводиться процедура подвійний апостиль. Це пов’язано з тим, що офіційні органи Італії приймають лише присяжний переклад, тобто переклад, засвідчений перекладачами при посольстві Італії в Україні. Якщо ж переклад засвідчений українським нотаріусом, офіційні органи Італії потребують підтвердження дійсності підпису та печатки нотаріуса, що завірив переклад шляхом проставлення апостилю на перекладі. Така процедура і має назву «подвійний апостиль», оскільки передбачає як апостилювання самого оригіналу документа, так і проставлення апостилю на його переклад.

ЩОДО АПОСТИЛЮВАННЯ ДЕЯКИХ ВИДІВ ДОКУМЕНТІВ

Апостиль довідки про прописку. Якщо вам потрібно поставити апостиль на довідку про реєстрацію місця проживання, то основною вимогою МЗС є відповідність цієї довідки встановленому в Постанові КМУ зразку, обов’язкова наявність кутового штампу з номером та датою документа, а також довідка про прописку має бути підписана не адміністратором ЦНАП, а безпосередньо керівником відділу державної реєстрації.


Апостиль витягу з єдиного державного реєстру про право власності/ про реєстрацію ТОВ чи ФОП. Оскільки такі документи наразі видаються державними реєстраторами з штрихкодом, без обов’язкового проставлення печатки та підпису, поставити апостиль на оригінал витягу неможливо. Апостиль на такий документ проставляється або через його нотаріальну копію, або шляхом виготовлення нотаріального афідевіту.


Апостиль свідоцтва СРСР. Якщо свідоцтво про народження/шлюб/розлучення/смерть/зміну імені видане до 24.08.1991 року на території УРСР поставити апостиль на оригінал свідоцтва неможливо. Апостилювати такий документ можна тільки через нотаріальну копію. Якщо ж Вам все-таки потрібен апостиль на оригінал свідоцтва, в такому випадку потрібно витребувати свідоцтво нового зразка і вже на новий зразок свідоцтва поставити апостиль. Важливо, що документи, видані в інших республіках колишнього СРСР в Україні не апостилюються навіть через їх нотаріальну копію.


Апостиль диплому (апостиль атестату), виданого в Донецьку, Луганську чи Криму. Якщо Ваш документ виданий до 2014 року у вигляді пластикової картки, то проблем з апостилюванням такого диплому не виникає. У випадку, якщо документ старого зразка, такі дипломи беруться на апостиль під запит, тобто запит до навчального закладу, який його видав. Оскільки більшість навчальних закладів, що були розташовані на окупованій частині Донецької, Луганської області та в Криму не функціонують згідно законодавства України, то і запит відправити неможливо. З урахуванням цих положень, Міністерство освіти видає довідку 1-ї категорії складності замість проставлення апостилю на таких документах, яка прирівнюється до апостилю.


Апостиль довідки про несудимість. Довідку про несудимість можна отримати безпосередньо через Міністерство внутрішніх справ або в сервісному центрі. При цьому часто в сервісних центрах існує практика проставлення підпису на довідці не керівником центру, а адміністратором. Апостиль на довідці про несудимість, яка підписана адміністратором сервісного центру може бути проставлений лише під запит, тобто не раніше ніж через 20 робочих днів.


Апостиль свідоцтва про народження, апостиль свідоцтва про шлюб зразка 1991-2009 років. Такі свідоцтва також вважаються документами старого зразка, оскільки оформлені на застарілих бланках. Сюди відносяться і свідоцтва у формі книжечки і більш пізні види бланків. Проставити апостиль на оригінал такого свідоцтва неможливо навіть через нотаріальну копію. Ви обов’язково маєте отримати дублікат свідоцтва нового зразка.


Апостиль ламінованих документів. Якщо Ваш документ заламіновано, в першу чергу це стосується свідоцтв  про народження та шлюб, поставити апостиль на такому документі можливо лише після його розламінування або отримання дублікату документу. Дане правило не стосується апостилю документів про освіту.


Апостиль документів виданих недержавними структурами. Якщо потрібно поставити апостиль на виписку з банку, апостиль на договір, апостиль на медичну довідку невстановленого зразка чи видану приватною клінікою Вам потрібно в першу чергу зробити нотаріальний афідевіт цього документу. Після цього проставлення апостилю стає можливим.

Юристи ЮО «ЕНВОЛТ» знають безліч нюансів про апостиль та процедуру апостилювання, оскільки мають величезний досвід в проставленні апостилю на документи. Якщо Вам потрібен апостиль і Ви не знаєте, з чого почати – ми з радістю Вам допоможемо та проконсультуємо!

 

 

Ціни та терміни
Апостиль в Міністерстві Внутрішніх справ
Термін оформлення 1 - 3 робочі дні
1000 грн

* апостиль довідки про несудимість (витягу про відсутнісь судимості)

Апостиль в Міністерстві юстиції
Термін оформлення 1 робочий день
3800 грн
Термін оформлення 3-5 робочих днів
1550 грн

*апостиль свідоцтва про народження, апостиль свідоцтва про шлюб, апостиль рішення суду, апостиль довіреності

Порядок та можливість оформити апостиль терміново, будь ласка, уточнюйте у наших юристів.

Апостиль в Міністерстві освіти
Термін оформлення 1 робочий день
2300 грн
Термін оформлення 2 робочі дні
1900 грн
Термін оформлення 10 робочих днів
1500 грн
Під запит 20 р.д. (для документів старого зразка та довідок)
1950 грн

* апостиль диплому, апостиль атестату, апостиль академічної довідки

Апостиль в податковій службі
Термін оформлення 10 робочих днів
1800 грн

* апостиль довідки про статус податкового резидента

Вам також може знадобитись

img
Адвокатські консультації
Оформлення дублікатів документів
img
Адміністративні консультації
Витребування документів РАЦС
img
Адміністративні консультації
Витяг про відсутність судимості
img
Є що запитати?
Залиште свої контакти і ми вам допоможемо
img

Ми не обіцяємо те, чого не реально досягти.

Від нас Ви почуєте правду і лише правду

Апостиль на документи в Україні

Апостиль на документи. Апостиль терміново


Апостиль — це міжнародне підтвердження, яке забезпечує легалізацію документів для використання за межами країни, у якій вони були видані. Фактично це особливий уніфікований штамп уповноважених органів держави на її офіційних документах. 
За потреби можна отримати апостиль для свідоцтва про народження, укладення чи розірвання шлюбу, інших документів, виданих РАЦСом, судами та органами нотаріату.
Також можна замовити апостиль документів іншої категорії. Це можуть бути дипломи, академічні довідки, візи та інші офіційні папери, які мають юридичну силу та видаються виключно державними органами. Наявність апостиля робить документ дійсним на території країн-учасниць Гаазької конвенції. 


Де отримати апостиль на документи?


Щоб отримати апостиль на документи, заявник повинен звернутися до компетентних органів, які мають право виписувати таке підтвердження. В Україні апостильною легалізацією документів займається Міністерство юстиції, Міністерство внутрішніх справ та Міністерство освіти.
Штамп ставиться на оригіналі або на нотаріальній копії документу, який потребує легалізації. Тобто апостиль підтверджує автентичність документа та є підставою для того, що документ без додаткових формальностей було прийнято урядовими органами, академічними установами, роботодавцями та іншими організаціями за кордоном.


Апостиль свідоцтва про народження. Апостиль на документи. Апостиль довідки про несудимість


Якщо у вас немає часу на оформлення та ви хочете отримати апостиль терміново, звертайте по допомогу до юристів об’єднання «ЕНВОЛТ». 
Якщо у вас є питання щодо легалізації офіційних документів, якщо вам потрібен апостиль (Київ) документу, що може бути використаний в інших країнах, замовте консультацію в наших спеціалістів. 

Термін проставлення апостиля на документи

Проставлення апостиля може зайняти від 1 до 40 робочих днів. Швидкість виконання процедури залежить від державного органу, де належить проставити апостиль на документи в Україні:
- У Мін'юсті це займає 5-7 робочих днів.
- МВС справляється із завданням за 15 робочих днів.
- При зверненні в МЗС України проставити апостиль на документі можна за термін від 5 днів. Якщо є потреба в запиті додаткових даних до установи, що видала документ, - до 20 робочих днів.
- У Міністерстві освіти апостилювання займає від 1 до 40 робочих днів. Це залежить від того, на які документи ставиться апостиль, і від терміновості отримання. Чим вона вища, тим вища вартість послуги.
Зазвичай документи РАЦС, виписки, нотаріальні копії апостилюються за 5-7 робочих днів, а довідки, наприклад, про реєстрацію місця проживання - від 5 робочих днів.

На які документи не можна поставити апостиль

Документ не підлягає апостилюванню, якщо він:
- Виданий дипломатичною організацією іншої країни.
- Належить до адміністративних і пов'язаний з митною або комерційною операцією.
- Є оригіналом офіційного документа, виданого за часів СРСР.
Але можна поставити апостиль на копії документів, отриманих в СРСР, наприклад, на свідоцтво про народження або шлюб. Копії нотаріально засвідчуються у встановленому в Україні порядку.

Апостиль на документи про освіту

Потреба поставити апостиль на документи про освіту виникає під час їхнього подання в організації інших держав. Апостилювання підтверджує автентичність диплома, атестата, доповнень до них тощо. Апостиль ставиться виключно на оригінал. Також важливо надати фото або скан паспорта громадянина України. 

Швидкі посилання: Консультації для громадян УкраїниКонсультації для іноземцівАдвокатські консультації, Про компаніюАпостиль на документи в УкраїніВитяг про відсутність судимостіЛегалізація документівВитребування документів РАЦСДовідка про прописку, Довідка з демографічного реєструДовідка про відсутність банкрутстваДовідка про видачу водійського посвідченняАрхівна довідка.