Назад
img

Витребування документів РАЦС

від 1750 грн
від 3 робочих днів
Ви також можете замовити консультацію за телефонами або месенджерами:

Витребування документів - це повторна видача свідоцтв, що видавались органами реєстрації актів цивільного стану, отримання дублікатів таких документів, а також отримання витягів РАЦС щодо певних актових записів (витяг про народження, витяг про підтвердження дошлюбного прізвища, витяг матері-одиначки).

На сьогодні в Україні в обігу перебуває кілька видів свідоцтв, кожен з яких є дійсним документом і має юридичну силу:

  • свідоцтва нового зразка, які не мають обмежень в легалізації (видані після листопада 2015 року);
  • свідоцтва нового зразка, які мають обмеження в легалізації (видані до листопада 2015 року);
  • свідоцтва на українських бланках старого зразка;
  • свідоцтва на бланках радянського зразка, видані після 24.08.1991 року;
  • свідоцтва на бланках радянського зразка, видані до 24.08.1991 року.

Як ми вже зазначали, навіть свідоцтва старого радянського зразка офіційно не втрачають своєї юридичної сили. Проте кожен з цих зразків свідоцтв має свої особливості легалізації та проставлення апостилю. Саме тому часто свідоцтва старого зразка потребують оновлення. Так, свідоцтва на бланках радянського зразка, видані до 24.08.1991 року можуть бути апостильовані лише через нотаріальну копію. Решту свідоцтв потрібно оновлювати у разі необхідності проставлення на них апостилю.

ДЕ ОТРИМАТИ ДУБЛІКАТ СВІДОЦТВА

Отримати дублікат свідоцтва про народження можна в відділі РАЦС особисто або через представника. Представником може виступати особа за довіреністю, а також особа, що має родинні стосунки з особою, чиї документи запитуються. З останнім варіантом є деякі нюанси. Так, зокрема, батьки можуть отримати дублікат свідоцтва про народження на своїх дітей без будь-якого доручення. В свою чергу діти не можуть отримати свідоцтво про народження батьків, вони можуть отримати виключно витяг про народження на батьків. Також, наприклад, діти можуть отримати витяг про шлюб своїх батьків, в той час як батьки такого документа на дітей отримати не можуть.

ОТРИМАТИ ДУБЛІКАТ СВІДОЦТВА РАДЯНСЬКОГО ЗРАЗКА

Як відновити свідоцтво про народження СРСР в Україні. Актові записи відділу РАЦС зберігаються протягом 75 років, після чого відповідальним за їх зберігання є місцеві архівні установи. Відповідно, якщо Вам потрібно отримати свідоцтво про народження особи, що народилась до 1946 року, Вам потрібно звертатись до архівної установи за місцем реєстрації народження. Звісно, Ви можете звернутись і до РАЦСу, проте за процедурою, РАЦС буде робити запит до архіву. У випадку, якщо в архіві не збереглось інформації про актовий запис (що трапляється досить часто), отримати свідоцтво не вийде. Потрібно проходити процедуру встановлення юридичного факту через суд.

Громадяни України, що народились, оформили шлюб чи померли на території інших республік колишнього СРСР можуть отримати дублікат такого свідоцтва також через РАЦС України. Проте процедура отримання свідоцтва досить складна, оскільки потребує здійснення міжнародного запиту до сучасної країни, на території якої було видане свідоцтво. Звісно, це не стосується країн, з якими Україна розірвала дипломатичні стосунки.

ЯК ВІДНОВИТИ СВІДОЦТВО ПРО НАРОДЖЕННЯ

Якщо Ви виявили факт, що втрачено свідоцтво про народження, не впадайте в паніку, зазвичай відновити свідоцтво про народження досить легко. Для відновлення свідоцтва про народження Вам потрібно особисто або через представника звернутись до відділу РАЦС або ж до юристів, які так само можуть виступати Вашими представниками в процедурі відновлення свідоцтва про народження. Відновити свідоцтво про народження можна навіть онлайн або знаходячись за кордоном. Детальніше отримати юридичну консультацію, як відновити свідоцтво про народження дистанційно, Ви можете ознайомитись на сторінці Оформлення дублікатів документів в розділі Адвокатські послуги.

свідоцтво про народження
ЯК ВІДНОВИТИ СВІДОЦТВО ПРО ШЛЮБ

Процедура відновлення свідоцтва про шлюб є аналогічною процедурі відновлення свідоцтва про народження. В даному контексті хочемо торкнутись питання відновлення свідоцтва про шлюб у разі, якщо даний шлюб уже розірваний. У разі якщо шлюб уже розірваний в РАЦСі чи судом, отримати повторно саме свідоцтво неможливо. Документ, який Ви можете отримати буде у формі витягу. Крім того, часто затребуваним документом є витяг про підтвердження дошлюбного прізвища. Це документ, в якому вказано всі зареєстровані шлюби особи, інформацію про їх розірвання, а також зміну прізвищ при реєстрації шлюбів та розлучень.

Що ж стосується розірвання шлюбу, то тут варто відмітити наступне. Розірвання шлюбу може здійснюватись відділом РАЦС (при взаємній згоді та явці подружжя) або судом (у разі наявності спору, спільних дітей чи неможливості присутності обох з подружжя). РАЦС при реєстрації розлучення видає свідоцтво про розірвання шлюбу. Суд при розірванні шлюбу видає судове рішення.

Де відновити свідоцтво про розлучення. Важливим є момент, що всі судові рішення, видані після 27.07.2010 року є остаточними документами, що підтверджують факт розірвання шлюбу. Тому якщо розірвання шлюбу проводилось судом після 2010 року, то відновлювати потрібно не свідоцтво про розлучення, а саме рішення суду і не у відділі РАЦС, а в суді, що розглядав справу про розірвання шлюбу. Якщо ж розірвання шлюбу було проведено судом до 27.07.2010 року, то рішення суду мало бути зареєстроване у відділі реєстрації актів цивільного стану. При відновленні такого документу про розлучення потрібно звертатись до відділу РАЦС, який видасть саме свідоцтво про розірвання шлюбу. При цьому більшість громадян не звернулись до відділу РАЦС після отримання судового рішення. В такому разі відновлення свідоцтва про розлучення виключає участь в процесі представника, оскільки кожен з подружжя має особисто з’явитись до РАЦС з паспортом для завершення процедури реєстрації розірвання шлюбу.

ЯК ВІДНОВИТИ СВІДОЦТВО ПРО СМЕРТЬ

Особливістю відновлення даного документу є те, що заявниками можуть виступати лише найближчі родичі, які мають документи, що підтверджують родинні стосунки. Крім того, в даному контексті варто згадати про відновлення, точніше отримання свідоцтв, що були видані на тимчасово окупованих територіях. Найбільше звернень стосуються отримання свідоцтва про смерть, виданих на окупованих територіях. Процедура отримання такого свідоцтва про смерть проходить в судовому порядку. Детальніше отримати юридичну конультацію з даною процедурою Ви можете на сторінці Встановлення юридичних фактів в розділі Адвокатські послуги.

Необхідні документи
# Документ Надає клієнт Готуємо ми
1

Паспорт заявника копія

Надає клієнт
2

Нотаріальна довіреність

Готуємо ми
3

Документ, що підтверджує зміну прізвища/імені

Надає клієнт
4

Документ про підтвердження родинних стосунків (у разі витребування документів родичів)

Надає клієнт

Вам також може знадобитись

img
Адвокатські консультації
Оформлення дублікатів документів
img
Адвокатські консультації
Встановлення юридичних фактів
img
Адміністративні консультації
Легалізація документів
img
Адміністративні консультації
Витяг про відсутність судимості
img
Адміністративні консультації
Апостиль на документи в Україні
img
Є що запитати?
Залиште свої контакти і ми вам допоможемо
img

Ми не обіцяємо те, чого не реально досягти.

Від нас Ви почуєте правду і лише правду

Витребування документів РАЦС

Витребування документів РАЦС. Витребування документів. Витяг про народження. Витяг про шлюб


Витребування документів передбачає повторне отримання довідок та свідоцтв, раніше виданих органами реєстрації актів цивільного стану. За такою ж процедурою можна замовити дублікат свідоцтва нового зразка.

Отримання свідоцтва про народження та інших документів


Отримання свідоцтва в РАЦСі зазвичай відбувається в такий спосіб:

  1. Особа, яка хоче отримати дублікат документу, звертається до РАЦСу та надає інформацію про свідоцтво, яке необхідно поновити. 
  2. Працівники РАЦСу перевіряють наявність запитаного документа у своїх архівах. Наприклад, заявнику потрібен новий витяг про народження. Якщо документ є у РАЦСі, співробітники видають його особі, яка звернулася, щоб відновити втрачене свідоцтво. 
  3. Якщо документа немає у РАЦСі, працівники відправляють запит до офіційних органів, які можуть надати необхідну інформацію. Наприклад, коли необхідно відновити свідоцтво СРСР. Запит може бути відправлений до місцевого або обласного архіву.У деяких випадках може знадобитися адвокатський запит на свідоцтво.  
  4. Особа, яка отримує запитуваний документ, повинна заплатити за таку послугу, якщо це передбачено законом.
  5. Витяг про шлюб та інші свідоцтва, які мають юридичну силу, можна отримати особисто або через представника. Вашими представниками щодо витребування документів можуть стати юристи об’єднання «ЕНВОЛТ». Також за потреби ми допоможемо правильно зробити запит адвоката на свідоцтво.

Витребування свідоцтва. Відновити втрачене свідоцтво. Адвокатський запит (Київ)


Загалом, витребування свідоцтва в РАЦСі може зайняти тривалий час, тому рекомендовано завчасно замовляти послуги, щоб уникнути непередбачуваних затримок. 
Якщо ви хочете поновити свідоцтво онлайн, щоб зекономити свій час, або маєте будь-які додаткові питання щодо процедури витребування документів у РАЦС, звертайтеся по допомогу до юристів нашого об’єднання. За необхідності ми підготуємо адвокатський запит (Київ), щоб ви могли якнайшвидше отримати необхідні вам документи. 

Швидкі посилання: Консультації для громадян УкраїниКонсультації для іноземцівАдвокатські консультації, Про компаніюАпостиль на документи в УкраїніВитяг про відсутність судимостіЛегалізація документівВитребування документів РАЦСДовідка про прописку, Довідка з демографічного реєструДовідка про відсутність банкрутстваДовідка про видачу водійського посвідченняАрхівна довідка.