Назад
img

Довідка про відсутність заборгованості

від 1500 грн
від 2 робочих днів
КОНСУЛЬТАЦІЯ ЩО ТАКЕ ДОВІДКА ПРО ВІДСУТНІСТЬ ЗАБОРГОВАНОСТІ

Довідка про відсутність заборгованості - це офіційний документ, який видається за результатами відповідних перевірок підприємства щодо наявності або відсутності заборгованості по сплаті податків, боргам зі сплати єдиного соціального внеску та інших видів заборгованості в бюджет. Офіційна назва даного документу - Довідка про відсутність заборгованості перед бюджетом або Довідка про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справленням яких покладено на контролюючі органи.

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНА ДОВІДКА ПРО ВІДСУТНІСТЬ ЗАБОРГОВАНОСТІ

Будь - які суб’єкти підприємницької діяльності намагаються вести прозорий та чесний бізнес для впевненної співпраці з іншими СПД, а також для участі в процедурах державних закупівель (тендерах). Довідка про відсутність заборгованості перед бюджетом є одним з ефективних і беззаперечних доказів законної і правильної діяльності підприємства. Вона надає можливість ефективно та успішно співпрацювати з міжнародними компаніями, отримувати бюджетне фінансування, брати участь в тендерах, державних закупівлях на певних платформах (Прозоро). Проте найчастішим випадком є оформити довідку про відсутність заборгованості для тендеру. 

ХТО ВИДАЄ ДОВІДКУ ПРО ВІДСУТНІСТЬ ЗАБОРГОВАНОСТІ

В Державній податковій службі можна отримати офіційну довідку про відсутність заборгованості перед бюджетом. Для того, щоб оформити довідку про заборгованість потрібно подати перелік необхідних документів до територіального підрозділу податкової служби за місцем знаходження суб’єкта підприємницької діяльності. Форма отримання довідки про відсутність заборгованості може бути:

 • паперова форма - безпосередньо в органі де була подана заява;
 • електронна форма - можна отримати у приватній частині електронного кабінету платника податків.

Зразок довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справленням яких покладено на контролюючі органи:

ТЕРМІН ДІЇ ТА ФОРМУВАННЯ ДОВІДКИ ПРО ВІДСУТНІСТЬ ЗАБОРГОВАНОСТІ 

З моменту формування довідки про відсутність заборгованості, незалежно від форми її видачі (паперова/електронна), вони мають юридичну силу. Строк дії довідки про відсутність заборгованості перед бюджетом становить 10 календарних днів. У довідці зазначається дата до якої вона діє. Термін оформлення довідки з моменту подачі відповідного пакету документів разом з заявою становить в загальному 5 робочих днів з наступного дня після подачі  у відповідний орган.

ПІДСТАВИ ВІДМОВИ В ОТРИМАННІ ДОВІДКИ ПРО ВІДСУТНІСТЬ ЗАБОРГОВАНОСТІ 

Наявність у платника податків за даними в базах контролюючих органів однієї з наступних умов:

 • податкового боргу;
 • недоїмки зі сплати ЄСВ;
 • заборгованість з платежів.

Якщо існує хоча б одна з перелічених вище підстав відмови, суб’єкту підприємницької діяльності надається лист з обгрунтованою відповіддю щодо підстав ненадання довідки про відсутність заборгованості. Відмова у наданні довідки готується протягом 5 робочих днів від наступного дня після отримання контролюючим органом заяви на отримання довідки про заборгованість перед бюджетом.

Наші спеціалісти юридичного об’єднання ЕНВОЛТ нададуть Вам повноцінну та обгрунтовану консультацію щодо підготовки і оформлення довідки про відсутність заборгованості перед бюджетом. Також ми допоможемо Вам в отриманні довідки про відсутність заборгованості в найкоротші терміни та з мінімальною Вашою участю.

З повагою ЮО "ЕНВОЛТ"!

 

Необхідні документи
# Документ Надає клієнт Готуємо ми
1

Копія паспорта громадянина України (директора/ФОПа)

Надає клієнт
2

Копія витягу з ЄДРПОУ

Надає клієнт
3

Довіреність 

Готуємо ми
4

Заява 

Готуємо ми
5

Копія ідентифікаційного номеру (для ФОП)

Надає клієнт
Ціни та терміни
Термін оформлення 2-3 робочі дні
2500 грн
Термін оформлення 3-5 робочих днів
1500 грн

Вам також може знадобитись

img
Податкове право
Ідентифікаційний код
img
Адміністративні консультації
Легалізація документів
img
Адміністративні консультації
Апостиль на документи в Україні
img
Є що запитати?
Залиште свої контакти і ми вам допоможемо
img

Ми не обіцяємо те, чого не реально досягти.

Від нас Ви почуєте правду і лише правду

Довідка про відсутність заборгованості | Допомога в отриманні

Довідка про відсутність заборгованості. Довідка про відсутність боргів

Згідно з інформацією на сайті Державної податкової служби України цей документ офіційно називається “Довідка про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справленням яких покладено на контролюючі органи”.
Довідка про відсутність заборгованості може підтверджувати дійсність факту оплати податків, штрафів, внесків у пенсійний фонд чи установи медичного страхування та сплату інших обов'язкових платежів, встановлених державними органами.

Як отримати довідку про відсутність заборгованості. Довідка про відсутність заборгованості по податках

Документ про відсутність будь-яких заборгованостей перед бюджетом можна замовити в територіальному підрозділі податкової служби за місцем знаходження суб'єкта підприємницької діяльності.
Для отримання потрібно представити певний перелік документів та заяву, у якій обов’язково вказати:

 • назву суб’єкта (установа/підприємство/організація), до якого буде подано довідку;
 • назву нормативно-правового акту, який врегульовує необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, надходження яких відстежують контролюючі органи.

Довідка видається:

 • у паперовому вигляді (в установі, у який було подано запит);
 • у цифровому варіанті (доступ до неї можна отримати через особистий електронний кабінет платника податків).

Термін розгляду заяви про відсутність заборгованості. Термін видачі заяви про відсутність заборгованості

Форму отримання довідки платник податків вказує в заяві.
Довідка надається протягом 5 (п’яти) робочих днів з дати, наступної за днем отримання заяви управлінням ДПС, до якого її було подано. Строк дії — 10 (десять) календарних днів з дати формування довідки.

Кому можуть не видати довідку?

Відмовити в наданні довідки можуть тим платникам податків, які за даними бази контролюючих органів:

 • мають податковий борг;
 • та/або заборгованість з обов'язкових платежів;
 • та/або недоїмку щодо необхідної суми страхових внесків платника ЄСВ.

У разі відмови заявник отримує лист, у якому обґрунтовуються підстави ненадання довідки про відсутність заборгованості перед бюджетом. Оскаржити відмову можна в Державній податкові службі України, Окружному адміністративному суді.

Коли може знадобитися довідка?

Найчастіше суб’єкти підприємницької діяльності замовляють довідку для участі в тендері. Цей документ є ефективним та неспростовним доказом законного та відповідального ведення підприємницької діяльності. 
Якщо вам потрібна довідка про відсутність заборгованості, юристи ЮО "ЕНВОЛТ" завжди готові надати консультацію та допомогти якнайшвидше отримати цей документ. 

Швидкі посилання: Консультації для громадян УкраїниКонсультації для іноземцівАдвокатські консультації, Про компаніюІдентифікаційний кодДовідка податкового резидентаДовідка про доходиЛіцензія на алкоголь і тютюн.