ПОСВІДКА НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ
Посвідка на тимчасове проживання - документ, який підтверджує легальне знаходження на території України іноземного громадянина або особи без громадянства строком більше 90 днів без обмеження кількості перетинів кордону. Посвідка на тимчасове проживання (ПТП) підтверджує наявність законних підстав для тимчасового проживання в Україні. Для отримання тимчасової посвідки іноземці/особи без громадянства (ОБГ) повинні мати безпосередні підстави, які передбачені в Законі України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства". Якщо іноземець або особа без громадянства знаходяться законно в Україні, то їм необхідно підготувати пакет документів для оформлення посвідки. Перелік документів для оформлення тимчасової посвідки на проживання передбачений Постановою Кабінету Міністрів №322 "Про порядок оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання". Перелік відповідних документів на оформлення посвідки на тимчасове проживання подаються безпосередньо на території України за фактичним місцем проживання заявника до органів міграційної служби. По довіреності тимчасову посвідку отримати неможливо. Термін оформлення посвідки займає до 15 робочих днів.
Важливо: Після моменту отримання готової посвідки на тимчасове проживання, необхідно протягом 30 календарних днів зареєструвати місце проживання (прописатись). У разі порушення даного терміну, застосовується адміністративний штраф у розмірі від 1700 до 7500 гривень, в залежності від терміну порушення строку та підстав отримання посвідки.
ВІЗА D
Перед оформленням тимчасової посвідки, іноземці або особи без громадянства повинні підтвердити мету приїзду в Україну для оформлення посвідки. Громадяни більшості країн повинні виїхати з відповідним пакетом документів, які підтверджують підставу оформлення посвідки і звернутися в посольство/консульство України для відкриття цільової візи D з безпосереднім номером мети заїзду. Ця вимога не стосується країн, які підписали з Україною двосторонній договір. Такі країни просто роблять перезаїзд в Україну або приїжджають лише після відкриття факту підстави в отриманні тимчасової посвідки. Кожна посвідка на тимчасове проживання має відповідний код підстави отримання, який значиться на зворотній частині біометричного документу.
До таких країн відносяться:
РЕСПУБЛІКА МОЛДОВА | РЕСПУБЛІКА АЗЕРБАЙДЖАН |
ГРУЗІЯ | ВІРМЕНІЯ |
РЕСПУБЛІКА УЗБЕКИСТАН | РЕСПУБЛІКА БІЛОРУСЬ |
Всі інші країни оформлюють візу D
Чи складно отримати посвідку на тимчасове проживання
Отримання посвідки на тимчасове проживання може бути непростим процесом, оскільки вимагає ретельної підготовки документів та відповідності ряду вимог. Основні складнощі пов’язані з:
- Бюрократичними процедурами. Необхідно звернутися до відповідних органів, заповнити заяви та зібрати значний пакет документів.
- Підтвердженням підстав для отримання. Наприклад, це може бути працевлаштування, навчання або возз’єднання з родиною.
- Дотриманням строків. Будь-яка затримка у поданні документів може призвести до відмови.
- Перевіркою відповідності вимогам. Помилки в документах або відсутність потрібних довідок також можуть ускладнити процес.
В яких випадках потрібна дана довідка
Посвідка на тимчасове проживання необхідна у таких випадках:
- Робота в Україні. Якщо іноземний громадянин працевлаштовується в українській компанії.
- Навчання. Для іноземних студентів, які вступають до українських навчальних закладів.
- Возз’єднання з родиною. Якщо члени родини є громадянами України або мають постійну посвідку.
- Біженство або тимчасовий захист. Для осіб, які отримали статус біженця.
- Участь у міжнародних програмах. Наприклад, волонтерські або гуманітарні місії.
- Возз'єднання з іноземцем. Якщо один з подружжя вже має посвідку на тимчасове проживання в Україні.
Чому можуть не дати посвідку
Посвідку на тимчасове проживання можуть не видати через такі причини:
- Неповний пакет документів. Відсутність важливих довідок або їх неправильне оформлення.
- Недотримання строків. Пропуск термінів подання заяви або документів.
- Порушення міграційного законодавства. Наприклад, якщо людина перебуває в країні незаконно.
- Відсутність законних підстав. Недостатність аргументів для отримання посвідки.
- Проблеми з безпекою. Якщо заявник має судимість або вважається загрозою для безпеки країни.
Чи є складність в отриманні посвідки для іноземців - переселенців з інших регіонів України
Іноземним переселенцям може бути складно отримати посвідку через певні особливості процесу:
- Недостатність документів. Багато переселенців втратили документи через конфліктні ситуації.
- Додаткові перевірки. Заяви переселенців можуть проходити суворішу перевірку.
- Потреба у підтвердженні статусу. Переселенці мають довести, що вони дійсно мають право на отримання посвідки.
- Обмежений доступ до ресурсів. Не завжди є можливість швидко отримати юридичну допомогу або зібрати документи.
Однак для іноземних переселенців можуть бути встановлені певні спрощені процедури, залежно від регіону та конкретної ситуації.
ОБМІН ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ
Перше отримання посвідки на тимчасове проживання вимагає отримання цільової візи D. Для обміну (продовження) діючої посвідки по тій же підставі - отримувати нову візу не потрібно. Тимчасова просвідка має свій термін дії залежно від підстави, тому якщо підстава продовжується і має свою юридичну силу, то посвідка на тимчасове проживання також може бути продовжена, але не автоматично. Відповідно до законодавства України іноземці або особи без громадянства мають подати відповідний пакет документів повторно для продовження діючої посвідки. Таким чином іноземці або ОБГ підтверджують дійсність підстави перебування в Україні. В законодавстві цей термін значиться як обмін посвідки на тимчасове проживання, але простими словами це є продовження.
ВАЖЛИВО: Обмін (продовження) посвідки на тимчасвое проживання здійснюється не пізніше ніж за 15 робочих днів до завершення діючої посвідки на тимчасове проживання в Україні.
Якщо іноземці/ОБГ здійснюють обмін посвідки на тимчасове проживання змінюючи також і підставу, то в даному випадку необхідно:
- виписатись з місця реєстрації (проживання)
- анулювати діючу посвідку і виїхати на протязі 7 календарних днів або вже після закінчення тимчасової посвідки виїхати на протязі 7 календарних днів з території України
- звернутися в посольство/консульство України для оформлення нової візи D з кодом відповідної цілі заїзду або здійснити перезаїзд (в залежності від країни)
- повернутися в Україну для подачі відповідного пакету документів на нову посвідку на тимчасове проживання.
ПРИМІТКА: Здійснити обмін посвідки на тимчасове проживання не виїжджаючи і не оформлюючи нову візу можна тільки у одному випадку - зміна з будь-якої підстави на шлюб з громадянином України. Даний обмін тимчасової посвідки потрібно зробити не раніше ніж за 2 місяці до закінчення діючої посвідки на тимчасове проживання.
Наші юристи проконсультують та допоможуть Вам підготувати наявні та можливі підстави для оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні.
Юридичне об’єднання ЕНВОЛТ направить та допоможе Вам з оформленням пакету документів для підготовки на отримання цільової візи в посольстві/консульстві України
Громадяни іноземних країн повинні звернутися до посольства/консульства України або до візового центру для оформлення цільової візи D з кодом мети в’їзду. Перелік документів передбачений Поставновою Кабінетом МІністрів ми допоможемо Вам скласти.
ВАЖЛИВО: Після отримання візи (з цільовим кодом) іноземці/ОБГ повинні прибути до України тільки з моменту дії візи. Якщо іноземець/ОБГ прибудуть раніше дії візи, то дана віза не активується.
Ми формуємо відповідний пакет документів для оформлення посвідки. На період оформлення Вами візи D , наші юристи підготують документи для подачі в органи міграційної служби України.
Базовий пакет документів для подачі:
- переклад закордонного паспорта на українську мову з нотаріальним завіренням
- поліс медичного страхування на період дії посвідки
- документ в залежності від підстав (подання/зобов’язання/клопотання)
Юридичне об’єднання ЕНВОЛТ надасть Вам повний супровід і підтримку в подачі документів. Наші юристи супроводжуватимуть Вас весь період подачі документів.
ВАЖЛИВО: На момент подачі документів (фотографування) присутність Ваша з оригіналами документів повинна бути обов’язковою.
Ми контролюємо статус та етапи оформлення документів відповідно до Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства".
ВАЖЛИВО: Рішення у видачі посвідки на тимчасове проживання приймає безпосередньо уповноважений орган державної влади.
Після проведення перевірок в оформленні посвідки на тимчасове проживання ми Вам повідомимо про готовність документу. Ми можемо планувати отримання посвідки разом, а також Ви можете незалежно і самостійно її отримати в будь який зручний для Вас час.
ВАЖЛИВО: Отримати готову посвідку може тільки заявник особисто з оригіналом закордонного паспорта.
Дорівнює терміну дії дозволу (від 6 місяців до 3 років)
- Поліс медичного страхування на термін дії дозволу на працевлаштування
- Переклад закордонного паспорта на українську мову з нотаріальним завіренням
- Дозвіл на працевлаштування
- Зобов’язання роботодавця
- Віза D - 04
- Державне мито
Дорівнює терміну дії навчання (від 6 місяців до 5 років)
- Поліс медичного страхування на термін дії навчання
- Переклад закордонного паспорта на українську мову з нотаріальним завіренням
- Наказ на прийняття на навчання
- Зобов’язання від навчального закладу
- Віза D - 13
- Державне мито
1 рік
- Переклад закордонного паспорта на українську мову з нотаріальним завіренням
- Поліс медичного страхування
- Свідоцтво про шлюб
- Внутрішній паспорт громадянина України
- Довідка про реєстрацію місця проживання громадянина України (якщо паспорт у формі ID - карти)
- Віза D - 14
- Державне мито
Примітка: свідоцтво про шлюб, яке видано в іноземній країні повинно бути легалізовано/апостильовано (в залежності від країни)
Важливо: інший з подружжя громадянин України, повинен бути присутнім обов’язково на момент подачі документів на посвідку.
Дорівнює реалізації строку проекту технічної допомоги
- Переклад закордонного паспорта на українську мову з нотаріальним завіренням
- Поліс медичного страхування
- Реєстраційна картка проекту Міжнародної технічної допомоги
- Засвідчена копія реєстраційної картки МТД
- Подання реципієнта МТД
- Віза D - 05
- Державне мито
1 рік
- Переклад закордонного паспорта на українську мову з нотаріальним завіренням
- Поліс медичного страхування
- Свідоцтво про шлюб/свідоцтво про народження
- Посвідка на тимчасове проживання в Україні
- Довідка про реєстрацію місця проживання іноземця (якщо тимчасова посвідка у формі ID - карти)
- Гарантійний лист
- Віза D - 15
- Державне мито
Примітка: свідоцтво про шлюб/про народження, яке видано в іноземній країні повинно бути легалізовано/апостильовано (в залежності від країни)
Важливо: інший з подружжя, який має тимчасову посвідку, повинен бути присутнім обов’язково на момент подачі документів
1 рік
- Переклад закордонного паспорта на українську мову з нотаріальним завіренням
- Поліс медичного страхування
- Подання відповідної релігійної організації
- Погодження державного органу, який здійснив реєстрацію релігійної організації
- Віза D - 06
- Державне мито
1 рік
- Переклад закордонного паспорта на українську мову з нотаріальним завіренням
- Поліс медичного страхування
- Оригінал свідоцтва про реєстрацію представництва
- Засвідчена копія свідоцтва про реєстрацію представництва
- Подання від представництва
- Віза D - 08
- Державне мито
1 рік
- Переклад закордонного паспорта на українську мову з нотаріальним завіренням
- Поліс медичного страхування
- Засвідчена копія свідоцтва про реєстрацію організації
- Подання державного органу/волонтерської організації
- Віза D - 10
- Державне мито
1 рік
- Переклад закордонного паспорта на українську мову з нотаріальним завіренням
- Поліс медичного страхування
- Оригінал свідоцтва про акредитацію
- Копія свідоцтва про акредитацію
- Подання філії/представництва
- Віза D - 09
- Державне мито
1 рік
- Переклад закордонного паспорта на українську мову з нотаріальним завіренням
- Поліс медичного страхування
- Подання від Міністерства Реінтеграції
- Звернення засобу масової інформації
- Віза D - 11
- Державне мито
Необхідні документи:
- Закордонний паспорт
- Візова анкета
- 1 фото 3,5 х 4,5 см
- Поліс медичного страхування на покриття витрат не менше 30 000 € на термін дії візи
- Документ, що підтверджує достатнє фінансове забезпечення (виписка з банку/платіжна карта/бронювання готелю/туристичний ваучер/гарантійний лист від приймаючої сторони/ квиток на повернення)
- Квитанція про сплату консульського збору
- Дозвіл на працевлаштування + нотаріальна копія дозволу на працевлаштування
VISA D - 04
Необхідні документи:
- Закордонний паспорт
- Візова анкета
- 1 фото 3,5 х 4,5 см
- Поліс медичного страхування на покриття витрат не менше 30 000 € на термін дії візи
- Документ, що підтверджує достатнє фінансове забезпечення (виписка з банку/платіжна карта/бронювання готелю/туристичний ваучер/гарантійний лист від приймаючої сторони/ квиток на повернення)
- Квитанція про сплату консульського збору
- Запрошення на навчання, яке видано навчальним закладом
VISA D - 13
Необхідні документи:
- Закордонний паспорт
- Візова анкета
- 1 фото 3,5 х 4,5 см
- Поліс медичного страхування на покриття витрат не менше 30 000 € на термін дії візи
- Документ, що підтверджує достатнє фінансове забезпечення (виписка з банку/платіжна карта/бронювання готелю/туристичний ваучер/гарантійний лист від приймаючої сторони/ квиток на повернення)
- Квитанція про сплату консульського збору
- Свідоцтво про шлюб
- Копія паспорта громадянина України
ВАЖЛИВО: Якщо свідоцтво видавалось не в Україні - обов’язково повинно бути легалізовано/апостильовано (в залежності від країни) з перекладом на українську або на англійську мову.
VISA D - 14
Необхідні документи:
- Закордонний паспорт
- Візова анкета
- 1 фото 3,5 х 4,5 см
- Поліс медичного страхування на покриття витрат не менше 30 000 € на термін дії візи
- Документ, що підтверджує достатнє фінансове забезпечення (виписка з банку/платіжна карта/бронювання готелю/туристичний ваучер/гарантійний лист від приймаючої сторони/квиток на повернення)
- Квитанція про сплату консульського збору
- Свідоцтво про шлюб/свідоцтво про народження
- Копія посвідки на тимчасове проживання другого з подружжя
ВАЖЛИВО: Якщо свідоцтва видавались не в Україні - обов’язково повинно бути легалізовано/апостильовано (в залежності від країни) з перекладом на українську або на англійську мову.
VISA D - 15
Необхідні документи:
- Закордонний паспорт
- Візова анкета
- 1 фото 3,5 х 4,5 см
- Поліс медичного страхування на покриття витрат не менше 30 000 € на термін дії візи
- Документ, що підтверджує достатнє фінансове забезпечення (виписка з банку/платіжна карта/бронювання готелю/туристичний ваучер/гарантійний лист від приймаючої сторони/ квиток на повернення)
- Квитанція про сплату консульського збору
- Запрошення державної установи/підприємства/організації, що є реципієнтом проекту МІЖНАРОДНОЇ ТЕХНІЧНОЇ ДОПОМОГИ (МТД)
VISA D - 05
ПІДСТАВИ ВІДМОВИ В ОФОРМЛЕННІ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ
Протягом розгляду документів на оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні, міграційною службою здійснюється багато етапів перевірок безпосередньо заявника. Якщо будуть виявлені одні з перелічених нижче обставин, то уповноважені органи відмовляють у видачі тимчасової посвідки. Основні підстави для відмови:
- адреса місця проживання, яка вказана заявником не підтверджується;
- існує адміністративне правопорушення, штраф за який не сплачено або не знято з відповідних баз;
- підстава оформлення посвідки не підтверджена;
- термін дії страховки не співпадає з терміном дії підстави;
- розбіжності у документах.
Вам також може знадобитись
Посвідка на тимчасове проживання в Україні | Допомога в отриманні
Посвідка на тимчасове проживання в Україні. Оформлення посвідки на тимчасове проживання
Документ, який є підтвердженням законних підстав для легального знаходження іноземця або особи без громадянства на території України на строк понад 90 днів без обмеження кількості перетинів кордону, — це посвідка на тимчасове проживання (ПТП).
Термін оформлення посвідки на тимчасове проживання. Строк дії посвідки на тимчасове проживання в Україні
Підстави для отримання тимчасової посвідки регулюються Законом України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства". Іноземець або особа без громадянства повинна офіційно підтвердити мету приїзду в Україну. У тимчасовій посвідці для іноземця підстава отримання позначається відповідним кодом (він вказується на зворотній частині біометричного документа).
Після того, як іноземець отримав тимчасову посвідку на проживання, він має зареєструвати своє місце проживання в Україні протягом 30 календарних днів. За порушення вказаного терміну передбачений адміністративний штраф (1700- 7500 грн).
Якщо вам потрібна тимчасова посвідка на проживання, звертайтеся до юристів ЮО "ЕНВОЛТ". Ми надамо консультацію щодо отримання цього документу, а також у разі потреби допоможемо вам його оформити.
Швидкі посилання: Консультації для громадян України, Консультації для іноземців, Адвокатські консультації, Про компанію, Продовження терміну перебування, Повернення з ПМП, Посвідка на постійне проживання в Україні, Обмін посвідки на постійне проживання в Україні, Дозвіл на працевлаштування, Посвідка на тимчасове проживання по бізнесу.