Назад
img

Встановлення юридичних фактів

від 2500 грн
від 10 робочих днів
Ви також можете замовити консультацію за телефонами або месенджерами:

Встановлення фактів, що мають юридичне значення - це передбачений Цивільно-процесуальним кодексом спосіб підтвердження фактів, що породжують певні права та обов’язки особи у випадках, коли в інший спосіб це не можливо зробити, тобто відсутня чи є неможливою процедура адміністративна.

Законодавство України визначає невичерпний перелік юридичних фактів, які підлягають встановленню судом. до таких фактів, зокрема відноситься:

  • встановлення факту народження
  • встановлення факту смерті
  • встановлення факту реєстрації шлюбу, розлучення, усиновлення
  • встановлення факту проживання однією сім’єю без реєстрації шлюбу
  • встановлення факту каліцтва
  • встановлення тотожності особи у разі розбіжності даних паспорта та свідоцтва про народження
  • встановлення факту проживання на певній території
  • встановлення належності до громадянства України

Об’єктивно найпопулярнішими фактами, що наразі встановлюються судами України є факт народження на окупованій території і факт смерті на непідконтрольній території. на них зупинимось більш детально.

ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТУ НАРОДЖЕННЯ НА НЕПІДКОНТРОЛЬНІЙ УКРАЇНІ ТЕРИТОРІЇ

По суті, реальним запитом громадян є отримати свідоцтво українського зразка дитині, що була народжена в окупованому Криму чи деяких районах Донецької та Луганської областей. Згідно законодавства України підставою для видачі свідоцтва про народження дитини є медична довідка про народження з пологового будинку. Громадяни України, що народили дітей на вказаних вище територіях отримують такі довідки з печатками і на бланках, які не можуть бути визнані в Україні як офіційні документи. Тому батьки змушені отримувати свідоцтва невизнаних республік чи російське свідоцтво в Криму. Відповідно такі свідоцтва не можуть використовуватись у жодній з цивілізованих країн. Тому в даному випадку єдиним виходом залишається встановлювати факт народження дитини через суд, оскільки адміністративна процедура отримання свідоцтва про народження українського зразка через РАЦС є неможливою. Результатом судового розгляду є рішення про встановлення факту народження, з цим рішенням мама чи тато звертаються до органу реєстрації актів цивільного стану та отримує свідоцтво про народження дитини українського зразка.

ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТУ СМЕРТІ НА ОКУПОВАНІЙ ТЕРИТОРІЇ

Як і в описаному вище варіанті, якщо особа померла на окупованій території Криму, Донецької чи Луганської області, родичі на місці можуть отримати лише свідоцтва невизнаних республік або російське. Такі свідоцтва не можуть бути підставою для відкриття спадкових справ на території України, тому родичі звертаються в українські РАЦСи за отриманням українського зразка свідоцтва про смерть. Підставою для видачі свідоцтва про смерть є медичне свідоцтво про смерть, яке так само не може бути прийняте РАЦСом, оскільки видане на непідконтрольних територіях. Для звернення до суду родичі померлого мають надати максимум документів і матеріалів, які підтверджують сам факт смерті особи. Зокрема: медичне свідоцтво про смерть та свідоцтво про смерть з непідконтрольних територій, паспорт померлого, документи, що підтверджують родинні стосунки з померлим, інформацію про спадкоємців першої черги, дані свідків, які можуть свідчити у суді, фото поховання тощо. Кожна ситуація є унікальною і відповідно перелік документів може бути різним.

Адвокати ЮО ЕНВОЛТ залюбки допоможуть вам встановити факти, що мають для Вас юридичне значення. Ми надамо Вам якісну консультацію, допоможемо підготувати документи, напишемо заяву та за необхідності будемо представляти ваші інтереси у суді. Звертайтесь, будемо раді допомогти!

Необхідні документи
ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТУ НАРОДЖЕННЯ
# Документ Надає клієнт Готуємо ми
1

Паспорт заявника (обох батьків новонародженого чи родича щодо фактів народження осіб, чиї архівні дані втрачено)

Надає клієнт
2

Докази, що підтверджують факт народження (медичне свідоцтво про народження, свідоцтва про народження радянського зразка, архівні довідки, виписки з церковних книг)

Надає клієнт
3

Підтвердження причин неможливості отримання свідоцтва про народження в адміністративному порядку (рішення РАЦС про відмову реєстрації народження за медичним свідоцтвом, виданим на окупованій території, довідки видані архівними установами/РАЦС про втрату записів про народження)

Надає клієнт
4

Заява про встановлення юридичного факту народження

Готуємо ми
5

Документ про сплату державного мита

Готуємо ми
ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТУ СМЕРТІ
# Документ Надає клієнт Готуємо ми
1

Паспорт заявника (найближчого родича)

Надає клієнт
2

Копії паспортів спадкоємців (за наявності)

Надає клієнт
3

Докази, що підтверджують факт смерті (медичне свідоцтво про смерть, свідоцтво про смерть, видане на окупованій території, інформація про свідків, що можуть підтвердити факт смерті, фото поховання тощо)

Надає клієнт
4

Підтвердження причин неможливості отримання свідоцтва про смерть в адміністративному порядку (рішення РАЦС про відмову реєстрації смерті)

Надає клієнт
5

Заява про встановлення юридичного факту смерті

Готуємо ми
6

Документ про сплату державного мита

Готуємо ми

Вам також може знадобитись

img
Податкове право
Ідентифікаційний код
img
Адміністративні консультації
Витребування документів РАЦС
img
Адміністративні консультації
Легалізація документів
img
Адміністративні консультації
Апостиль на документи в Україні
img
Є що запитати?
Залиште свої контакти і ми вам допоможемо
img

Ми не обіцяємо те, чого не реально досягти.

Від нас Ви почуєте правду і лише правду