Назад
img

Заміна паспорта України

від 7 робочих днів
Ви також можете замовити консультацію за телефонами або месенджерами:

Паспорт громадянина України - основний (хоч і не єдиний) документ, що засвідчує особу людини та беззаперечно визначає її належність до громадянства України. Саме тому обов'язком кожного громадянина України є дбайливе ставлення до паспорта України, а також своєчасна заміна документа у випадках, передбачених законодавством.

Законодавство визначає такі випадки, коли паспорт підлягає заміні:

1) непридатність паспорта України до користування

2) зміна персональних даних власника паспорта

3) виявлення у паспорті України помилки

4) закінчення строку паспорта України

5) за власним бажанням власника паспорта

Розглянемо всі ці випадки детальніше, щоб визначити основні особливості заміни паспорта громадянина України.

ЗАМІНА ПАСПОРТУ У ЗВ'ЯЗКУ З НЕПРИДАТНІСТЮ ДО КОРИСТУВАННЯ

Непридатним для використання вважається такий паспортний документ, який має значні механічні пошкодження, що перешкоджають ідентифікації особи власника або документа. Зокрема, такими ушкодженнями можна вважати:
- пошкодження/відшарування верхнього шару паспорта-книжки;
- відклеювання фотографії або будь-яке її пошкодження (затерта, намочена, замальована тощо);
- пошкодження перфорації паспорта книги (перфорація – це механічне зображення серії та номера паспорта на кожній сторінці паспорта);
- відірвані чи надірвані сторінки паспорта-книжки;
- пошкоджені сторінки паспорта, що містять інформацію про особу (залиті, забруднені, розмальовані тощо);
- внесення до паспорта України будь-яких позначок іншою державою (дозвіл на проживання);
- механічне пошкодження id картки шляхом її розламування або пошкодження машинозчитувальної частини тощо.

Слід зазначити, що стан паспорта, при якому його вже не можна використовувати, є оцінним поняттям, тому вирішується в кожному конкретному випадку компетентними особами міграційної служби. Практика напрацювала лише загальні випадки, описані вище, які можуть стати підставою для неприйняття паспорта для здійснення юридичних дій та визнання його пошкодженим та непридатним для використання.

Які документи потрібні для заміни паспорта через пошкодження? У таких випадках потрібен сам паспорт, у якому б пошкодженому стані він не знаходився. Також Вам знадобиться ідентифікаційний код для внесення його в айді картку, документи про сімейний стан (шлюб/розлучення). Якщо у Вас пошкоджено паспорт старого зразка, виданий на нині непідконтрольних територіях, Вам знадобляться додаткові документи з фото: паспорт для виїзду за кордон, посвідчення водія тощо. Якщо ж Ви пошкодили id карту, нічого крім самої пошкодженої карти Вам більше не потрібно, вся необхідна інформація про Вас вже міститься у Демографічному реєстрі.

ЗАМІНА ПАСПОРТА УКРАЇНИ У ЗВ'ЯЗКУ ЗІ ЗМІНОЮ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ ВЛАСНИКА

Ця підстава для заміни паспорта можлива у зв'язку зі зміною наступних персональних даних:
- прізвища (у рамках процедури шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення);
- імені чи прізвища (у рамках процедури зміни імені);
- по-батькові (в рамках процедури усиновлення);
- відмова від ідентифікаційного коду або навпаки одержання коду після відмови (якщо Ви власник айді карти).

Найбільш поширеною підставою є заміна паспорта України у зв'язку зі шлюбом. Змінити паспорт по шлюбу можливо виключно на території України, тобто якщо Ви одружилися за кордоном, щоб змінити паспорт Вам потрібно обов'язково виїжджати на територію України. Якщо шлюб був зареєстрований за кордоном, залежно від країни, свідоцтво має бути засвідченим апостилем/легалізацією та перекладено українською мовою.

Процедура зміни прізвища та/або імені за власним бажанням особи також можлива виключно на території України. Жодна іноземна держава не має права змінити прізвище чи ім'я громадянина України, крім процедури шлюбу чи розлучення. На практиці часто трапляється, коли реєстрація шлюбу за кордоном не передбачає вирішення питання прізвища подружжя (у свідоцтві про шлюб відсутня графа "Прізвище після укладення шлюбу") державні органи країни видають окремий документ, не пов'язаний з шлюбом про зміну прізвища. На жаль, такі документи згідно із законодавством України не є підставою для зміни прізвища у паспорті особи і в такому разі вже після приїзду в Україну потрібно робити окрему процедуру – зміна прізвища через РАЦС.

ЗАМІНА ПАСПОРТУ УКРАЇНИ У ЗВ'ЯЗКУ З ВИЯВЛЕННЯМ ПОМИЛКИ

Ця підстава недостатньо поширена, проте бувають випадки внесення до паспорта неправдивої інформації, найчастіше щодо дати чи місця народження людини. Також трапляються випадки внесення до паспорта неправдивої інформації на прізвище, ім'я або по батькові. Найчастіше це стосується паспортів-книжок, власники яких народилися за часів колишнього СРСР та мали свідоцтва про народження, видані російською мовою. Відповідно написання імен чи прізвищ українською та російською мовами може не співпадати. У таких випадках, за бажанням людини, можна змінити написання прізвища, імені чи по батькові в паспорті на підставі перекладу українською мовою російськомовного свідоцтва про народження.

ЗАМІНА ПАСПОРТУ УКРАЇНИ У ЗВ'ЯЗКУ З ЗАКІНЧЕННЯМ ТЕРМІНУ ДІЇ ПАСПОРТУ

Ця підстава стосується насамперед паспортів у вигляді айді карток, оскільки саме вони видаються з обмеженим терміном дії: дітям на 4 роки, дорослим на 10 років. Не раніше, ніж за місяць до закінчення строку дії паспорта громадянин повинен звернутися за отриманням нового паспорта.

Однак ця підстава також застосована і до паспортів у вигляді книжки, якщо особа прострочила вклеювання фото в паспорт книжки більш ніж на 1 місяць. Відповідно до законодавства, якщо Ви не вклеїли фото протягом місяця після досягнення 25/45-річного віку, Ви повинні замінити паспорт на айді картку. Винятки становлять періоди дії карантину та воєнного стану в Україні. Докладніше про цю підставу заміни паспорта Ви можете прочитати на сторінці вклеювання фото в паспорт.

ЗАМІНА ПАСПОРТУ УКРАЇНИ ЗА ВЛАСНИМ БАЖАННЯМ

Насамперед ця підстава використовується, щоб змінити паспорт книжечку на айді картку. Донедавна отримати айді картку можна було лише за наявності передбачених вище підстав. Однак, якщо особа бажає отримати паспорт України нового зразка у вигляді картки, вона може зробити це без жодних обмежень. При цьому, щоб замінити паспорт старого зразка на айді картку, громадянин має надати такі документи:
- паспорт-книжку
- ідентифікаційний код
- документи про сімейний стан
- закордонний паспорт (за наявності)

Звертайтесь до ЮО ЕНВОЛТ за якісною консультацією щодо заміни паспорта громадянина України.

Необхідні документи
# Документ Надає клієнт Готуємо ми
1

Оригінал паспорта, який належить замінити

Надає клієнт
2

Карта платника податків (ідентифікаційний код) 

Надає клієнт
3

Документ, який є підставою для заміни паспорта (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про зміну прізвища, документ про розірвання шлюбу тощо)

Надає клієнт
Для громадян, які зареєстровані на тимчасово окупованих територіях (видача паспорта на нині окупованих територіях)
# Документ Надає клієнт Готуємо ми
1

Оригінал паспорта, що підлягає обміну

Надає клієнт
2

Карта платника податків (ідентифікаційний код) 

Надає клієнт
3

Документ, який є підставою для заміни паспорта (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про зміну прізвища, документ про розірвання шлюбу тощо)

Надає клієнт
4

Додаткові документи з фото, що підтверджують особу (закордонний паспорт, посвідчення водія, військовий квиток, паспорт моряка)

Надає клієнт
5

Інші документи за наявності (трудова книжка, медична книжка, документи про освіту тощо)

Надаються у разі відсутності додаткових документів з фото

Надає клієнт
6

Заява (Згода на обробку персональних даних, Запитальник і т.п.)

Готуємо ми

Вам також може знадобитись

img
Податкове право
Ідентифікаційний код
img
Адміністративні консультації
Довідка про прописку
img
Персональні документи
Довідка переселенця
img
Персональні документи
Вклеювання фото до паспорта
img
Є що запитати?
Залиште свої контакти і ми вам допоможемо
img

Ми не обіцяємо те, чого не реально досягти.

Від нас Ви почуєте правду і лише правду

Заміна паспорта України | Допомога в отриманні

Заміна паспорта громадянина України. Процедура заміни паспорта громадянина України

Паспорт громадянина України — ключовий, хоч і не єдиний, документ, який підтверджує особистість та громадянство власника документа.

Зміна прізвища в паспорті. Термін заміни паспорта України 

Згідно з чинним законодавством, заміна паспорта України відбувається в таких випадках:

  1. Непридатність паспорта до використання через значні механічні пошкодження, які не дають можливості ідентифікувати особу власника або сам документ.
  2. Зміна особистих даних власника паспорта — прізвища, імені, по батькові або в разі відмови особи від ідентифікаційного номера чи згоди на одержання ІПН після відмови (для власників ID-карти).
  3. Виявлення помилок у даних, вказаних в документі.
  4. Закінчення терміну дії паспорта.
  5. Особисте бажання власника паспорта-книжечки (заміна паспорта на ID карту).

Де можна обміняти паспорт громадянина України? Процедура заміни паспорта

Обміняти чи поновити паспорт громадянина України можна в територіальному підрозділі Державної міграційної служби України. Крім того, отримати зазначені послуги можна в ЦНАПі (Центр надання адміністративних послуг) за місцем реєстрації.

Заміна паспорта України на ID карту

Якщо ви хочете дізнатися, які документи потрібні на заміну паспорта, чи можна поміняти паспорт не за місцем прописки тощо, замовте консультацію в ЮО “ЕНВОЛТ”. Наші юристи обов'язково вам допоможуть вам зробити все швидко та правильно!

Швидкі посилання: Консультації для громадян УкраїниКонсультації для іноземцівАдвокатські консультації, Про компаніюВклеювання фото до паспортаОформлення паспорта впершеВідновлення паспорта УкраїниВстановлення особиПосвідчення водіяДовідка переселенцяЗакордонний паспорт з ПМП.